Šok u Nikšiću, Budućnost odložila promociju šampiona

"Plavi" su slavili danas kraj Bistrice sa 3:1 i bodovnu razliku smanjili na dva boda, kolo prije kraja prvenstva
108 pregleda 49 komentar(a)
Budućnost, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 25.05.2013. 17:48h

Budućnost je pokvarila najavljeno slavlje u Nikšiću - izabranici Radislava Dragićevića slavili su danas na stadionu kraj Bistrice sa 3:1, i bodovnu razliku smanjili na dva boda, kolo prije kraja prvenstva.

Odluka, dakle, pada u posljednjih 90 minuta. Sutjeska igra kod kuće protiv Lovćena, Budućnost dočekuje Mornar...

Podgorički tim je do 17. pobjede u prvenstvu došao u golovima Srđana Radonjića u 9, Marka Vukčevića u 87. i Miloša Kalezića u trećem minutu sudijske nadoknade.

Jedini pogodak za Sutjesku, koja ni u šestom uzastopnom meču nije ostvarila pobjedu, postigao je Petar Perošević u 45. minutu.

Lovćen je u Baru savladao Mogren 2:1, golovima Darka Markovića u 49. i Milana Đurišića u 63. minutu. Jedini pogodak za Mogren postigao je Adis Đoković u 75. minutu.

Ubjedljivu pobjedu ostvario je i Mornar, koji je u Baru savladao Čelik 4:1. Do pobjede došao je golovima Luke Rotkovića u 20, 50. i 58. i autogolom Saše Jovovića u 70. minutu.

Strijelac jedinog pogotka za Čelik bio je Luka Bakoč u 39. minutu.

Ubjedljiva je bila i Zeta, koja je u Golubovcima savladala Mladost 5:0, golovima Aleksandra Boljevića u 2, 8. i 34, Gorana Burzanovića u 30. i Žarka Koraća u 64. minutu.

Uspješni pred svojim navijačima bili su i fudbaleri Jedinstva, koji su u Bijelom Polju savladali Rudar 2:0, golovima Nemanje Đurovića u 44. i Milivoja Raičevića u 77. minutu.

Pobjednika nije bilo u duelu Petrovca i Grblja, koji su na Starom aerodromu igrali 1:1.

Petrovac je poveo pogotkom Jasmina Muhovića u 58. minutu, a konačan rezultat postavio je Nikola Ašćerić u 66. minutu.