Anja Person završava karijeru

"Imala sam divnu karijeru i postigla više nego što sam mogla da sanjam", kazala je Personova.
Ažurirano: 12.03.2012. 12:20h

Švedska skijašica Anja Person koja je osvojila šest olimpijskih medalja, rekla je da će na kraju ove sezone okončati karijeru."Imala sam divnu karijeru i postigla više nego što sam mogla da sanjam. Uvijek sam bila borac i ovo je teška odluka za mene, ali posle mnogo razmišljanja i razgovora osjećam da sam spremna za nove izazove", kazala je Personova.U saopštenju koje je objavljeno na internet stranici Ski federacije Švedske ona je objasnila da će takmičenje napustiti zbog povreda, posebno lijevog koljena, koje su je spriječile da se nastupa na vrhunskom nivou.Uz olimpijske, osvojila je i 19 medalja sa svjetskih prvenstava, a u takmičenju Svjetskog kupa zabilježila je 42 pobjede i dva puta bila ukupna pobjednica - 2004. i 2005. godine.Person je ušla u istoriju sporta pošto je prva osvojila zlatne medalje na Svjetskim prvenstvima u svih pet disciplina što nije pošlo za rukom nijednoj skijašici i skijašu prije nje.