Šalke bolji od Hamburgera

Šalke, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 11.03.2012. 19:23h

Šalke je seriju od tri poraza (dva u Bundes ligi, jedan u Ligi Evrope) prekinuo protiv Hamburgera - tim Huba Stevensa je slavio na „Veltins areni” sa 3:1 i tako se učvrstio na četvrtom mjestu koje vodi u kvalificije za Ligu šampiona.

„Kraljevsko-plavi” sada imaju sedam bodova više od petoplasiranog Bajera, a u duelu sa HSV-om je sve bilo nakon 25 minuta kada su Puki i Mecelder donijeli sigurnih 2:0.

A kada je u 33. Klas-Jan Huntelar povisio na 3:0 činilo se da gostima prijeti katastrofa. Međutim, čast Hamburgeru je spasao bivši fudbaler Vojvodine Gojko Kačar u posljednjim trenucima prvog poluvremena.

"Bilo je bitno da se vratimo pobjedama nakon nekoliko loših rezultata. Imamo težak raspored u narednih nekoliko utakmica, ali vjerujem da možemo da nastavimo sa dobrim izdanjima", rekao je Stevens.

Nakon dva poraza se probudio i Verder i nastavio trku za plasman u Ligu Evrope. Ekipa iz Bremena je na svom terenu savladala Hanover sa 3:0, a strijelci su bili Pizaro, Prodl i Rozenberg.

Verder - Hanover 3:0 (Pizaro 31, Prodl 49, Rozenberg 55)

Šalke - Hamburger 3:1 (Puki 5, Mecelder 26, Huntelar 33 (penal) - Kačar 45)