Dva gola Mesija u pobjedi Barse, poraz Bilbaoa

Mesi, Foto: Reuters
Ažurirano: 11.03.2012. 22:47h

Barselona je na krilima Lionela Mesija ostvarila novu pobjedu u Primeri - Katalonci su slavili u Santanderu sa 2:0, a Argentinac je bio dvostruki strijelac.

Mesi je u prvom poluvremenu pogodio nakon asistencije Seska Fabregasa, a u nastavku je bio precizan sa bijele tačke, za ukupno 30. pogodak u Primeri ove sezone, a 50. u svim takmičenjima.

Majstor iz Barselone je tako na dobrom putu da popravi skor koji je imao prošle sezone kada je na 55 mečeva postigao 53 pogotka. Ove je već nakon 43 utakmice stigao do brojke 50.

Ipak, i bravure Mesija i novi trijumf Barse ostaju u sjenci stanja na tabeli, jer je Real i dalje predaleko - 12 kola prije kraja ima čak 10 bodova više od aktuelnog prvaka Španije.

"Igrali smo dobro, iako to nije lako kada imate protivnika koji se brani sa devet igrača iza lopte. Mesi? Opet je bio sjajan", rekao je trener Barse Pep Gvardiola.

Valensija je na poluvremenu imala sigurno vođstvo protiv Majorke (2:0), a onda je u samo devet minuta u nastavku prokockala trijumf i rizikovala da izgubi. Zasluženi bod timu sa Baleara su donijeli Nsue u 57. i Viktor u 66. minutu.

Atletiko Madrid je savladao Granadu sa 2:0 (strijelci Miranda i Falkao), dok je Espanjol sa 5:1 bio bolji od Raja Valjekana.

Kalu Uče je upisao het-trik, a dva gola je dao Filipe Kutinjo, igrač Intera koji je na pozajmici u katalonskom klubu.

Atletik Bilbao je poražen od Osasune sa 2:1.

Osasuna – Atletik B. 2:1 (Ituraspe (autogol), Garsija 31 – Ljorente 55)

Atletiko M. - Granada 2:0 (Miranda 38, Falkao 90+1)

Espanjol - Rajo 5:1 (Uče 3,44,68, Kutinjo 9,22 - Tamudo 54)

Valensija - Majorka 2:2 (Tino Kosta 23, Aduric - Nsue 57, Viktor 66)

Rasing - Barselona 0:2 (Mesi 29, (penal) 56)