Bajern razbio Hofenhajm, šampion remizirao

Bavarci su deklasirali Hofenhajm sa 7:1, a kako je odigrao tim Jupa Hajnkesa dovoljno govori podatak da je već u 35. minutu bilo 4:0 na "Alijanc areni"...
Bajern, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 10.03.2012. 20:46h

Bajern je na kritike odgovorio onako kako to rade samo veliki klubovi, a spektakularna pobjeda protiv Hofenhajma (7:1) se poklopila sa kiksom Borusije iz Dortmunda - šampion je osvojio samo bod u Augsburgu, pa su Bavarci smanjili minus na pet bodova.

Velikan iz Minhena se poigravao sa Hofenhajmom, a kako je odigrao tim Jupa Hajnkesa dovoljno govori podatak da je već u 35. minutu bilo 4:0 na „Alijanc areni”.

Konačno su proradili ključni igrači Bajerna - Arjen Roben je dao dva gola, imao je isto toliko asistencija, Mario Gomes je tri puta pogodio mrežu protivnika...

Upisali su se i Frank Riberi i Toni Kros, kao i Luiz Gustavo, s tim što je Brazilac pogodio svoju mrežu pet minuta kasnije.

"Bilo je zabavno, ekipa je opet uživala na terenu", rekao je Hajnkes, koji je u tim vratio i oporavljenog Bastijana Švajnštajgera.

Meč na kraju ipak nije mogao da bude potpuno pozitivan za velikana iz Minhena, jer su se povrijedili Roben, Gomes i Džerom Boateng.

Borusija je, sa druge strane, prekinula niz od osam pobjeda u Bundes ligi, ali zato i dalje traje serija od 19 mečeva bez poraza.

"Nismo bili pravi, nismo ni zaslužili trijumf", bio je iskren trener „milionera” Jirgen Klop.

Volfsburg je savladao Bajer sa 3:2, iako su „farmaceuti” poveli već nakon tri minuta igre golom Kislinga.

Kasnije je, međutim, sve bilo u znaku domaćina - Helmeš, Dežaga i Kadlec (autogol) su otklonili sve dileme.

Bajern - Hofenhajm 7:1 (Roben 12 (penal), 29, Kros 18, Gomes 5, 35, 48, Riberi 58 - Luiz Gustavo 85)

Keln - Herta 1:0 (Klemens 36)

Majnc - Nirnberg 2:1 (Miler 2, Zidan 22 - Didavi 64)

Borusija M. - Frajburg 0:0

Volfsburg - Bajer 3:2 (Helmeš 33, Dežaga 45, Kadlec 61 (autogol) - Kisling 3, Derdijok 90+1)

Augsburg - Borusija D. 0:0