Čudo u Votfordu

Bivši golman Arsenala Manuel Almunija je u 98. minutu odbranio penal i zicer Francuzu Antoniju Knokeru, a Votford je tačno 20 sekundi kasnije preko Troja Dinija slavio sa 3:1
1 komentar(a)
Zola, Foto: REUTERS
Ažurirano: 12.05.2013. 19:20h

Fudbaleri Votforda obezbijedili su nastup u finalu plej-ofa za popunu Premijer lige, a finiš meča sa Lesterom pamtiće se dovijeka.

Pri rezultatu 2:1 za domaće, kada su se već spremali produžeci (prvi meč završen rezultatom 1:0), Lester je iznudio penal.

Igrao se 98. minut, a bivši golman Arsenala Manuel Almunija je odbranio penal Francuzu Antoniju Knokeru, a potom i zicer istog igrača.

Votford je krenuo u kontru, a tačno 20 sekundi nakon jedanaesterca Troj Dini je zatresao mrežu Lestera za 3:1 i donio neopisivo slavlje na “Vikaridž roudu”.

Tim Đanfranka Zole će 27. maja u finalu na “Vembliju” igrati protiv boljeg iz duela Brajtona i Kristal Palasa.

Prvi meč je završen 0:0, a ako prođe Brajton, na klupama će sjedjeti bivši saigrači iz Čelzija - Zola i Gustavo Pojet.