Toni poslao Palermo u Seriju B, pobjede Lacija i Udinezea

Kolo prije kraja, klub Maurisija Zamparinija ima 32 boda, pet manje od Đenove koja je na 17. mjestu, posljednjem koje znači ostatak u Seriji A.
2 komentar(a)
Luka Toni, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 12.05.2013. 21:13h

Od velikog preokreta nema ništa - Palermo je izgubio u Firenci i naredne sezone će, zajedno sa Peskarom i Sijenom, igrati u Seriji B.

Sicilijancima je u renesansnom gradu trebala pobjeda ili bod da makar sačuvaju šanse, ali nisu mogli više od minimalnog poraza po pravoj provali oblaka iznad "Artemio Frankija".

A da situacija po Palermo i njegovog predsjednika Mauricija Zamparinija bude još gora, "rozanerima" je presudio bivši igrač - Luka Toni, fudbaler koji je u sezoni 2003/04. bio i najzaslužniji što se ovaj klub vratio u Seriju A.

Toni je pogodio u 41. minutu i to slučajno, nakon što ga je štoper gostiju Ezekjel Munjos pogodio loptom. Stevan Jovetić je na terenu proveo svih 90 minuta, dok je Stefan Savić izašao u 74. zbog povrede.

Zahvaljujući porazu Palerma, Đenovi je i remi protiv Intera (0:0) bio dovoljan da opstane u ligi, pa joj posljednje kolo i gostovanje Bolonji ne znači ništa.

"Srce me boli zbog kluba i grada koji zaslužuju da imaju prvoligaša", rekao je trener Palerma Đuzepe Sanino.

Milan je remizirao sa Romom bez golova i moraće da sačeka posljednje kolo da bi potvrdio treće mjesto.

Meč na "San Siru" je obilježio isključenje Salija Muntarija koji e verbalno napao sudiju, kao i kratak prekid jer su navijači Rome na rasnoj osnovi vrijeđali Marija Balotelija.

U sudijskoj nadoknadi je isključen i kapiten Rome Franćesko Toti.

Lacio je savladao Sampdoriju (2:0), Udineze Atalantu sa 2:1, kao i Napoli Sijenu i to golom Mareka Hamšika u 94. minutu.

Prvi gol za Napolitance, ukupno 28. u Seriji A ove sezone, dao je Edinson Kavani kojeg su nakon utakmice zaskočili navijači i praktično ga molili da ostane u Napulju.

Ipak, sve su manje šanse da Matador i naredne sezone bude dio tima (Mančester siti i PSŽ nude bogatstvo), baš kao i trener Valter Mazari kojeg žele Roma i Inter.

Napoli - Sijena 2:1 (Kavani 73, Hamšik 90+2 - Grilo 36)

Udineze - Atalanta 2:1 (Di Natale 43, 52 - De Luka 10)

Lacio - Sampdorija 2:0 (Flokari 10, Kandreva 90+4 (penal)

Đenova - Inter 0:0

Fiorentina - Palermo 1:0 (Toni 41)

Kjevo - Torino 1:1 (Tero 10 - Ćerći 20 (penal)

Parma - Bolonja 0:2 (Taider 6, Moskardeli 86)

Milan - Roma 0:0