Budućnost bolja od Čelika, Sutjeska na četiri boda, Lovćen pobjegao sa dna

Golom Brazilca Flavija, Podgoričani su upisali 16. pobjedu u sezoni i prišli Sutjesci na četiri boda zaostatka
17 komentar(a)
Budućnost, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 11.05.2013. 17:20h

Iako nije briljirala, Budućnost je osvojila sva tri boda u derbiju protiv Čelika - golom Brazilca Flavija, Podgoričani su upisali 16. pobjedu u sezoni i prišli Sutjesci na četiri boda zaostatka.

Sutjeska sjutra ima priliku da protiv Rudara vrati prednost na sedam bodova, i tri kola prije kraja, praktično, riješi pitanje titule.

Pobjednika nije bilo u primorskom derbiju, u duelu Petrovca i Mogrena, koji su u podgoričkom naselju Stari aerodrom igrali 2:2.

Mogren je golovima Marka Đurovića u 28. iz jedanaesterca i Adisa Đokovića u 69. minutu poveo 2:0.

Prednost budvanskog tima smanjio je Jasmin Muhović u 74, a konačan rezultat postavio je Nemanja Leverda u 81. minutu.

U derbiju začelja Lovćen je na Cetinju savladao Zetu 3:2 i pretekao je na tabeli.

Do devete pobjede ove sezone došao je golovima Darka Markovića u 33. i Gorana Vujovića 40. i 73. minutu.

Pogotke za Zetu postigli su Petar Orlandić u 57. i Goran Burzanović u drugom minutu sudijske nadoknade vremena.

Ubjedljivu pobjedu ostvarili su fudbaleri Mornara, koji su u Baru savladali Grbalj 3:0.

Mornar je sedmom pobjedom, do koje je došao golovima Luke Rotkovića u 16. i 44. i Danila Ćulafića u 69. minutu, posljednju poziciju na tabeli ustupio bjelopoljskom Jedinstvu, koje je pred svojim navijačima igralo sa ekipom Mladosti neriješeno 1:1.

Domaćin je poveo pogotkom Bojana Kalezića u 32. minutu.

Izjednačio je i postavio konačan rezultat Ermin Seratlić u 55. minutu.