Čelzi savladao Aston Vilu, Lampard najbolji strijelac u istoriji “plavaca”

68 pregleda 0 komentar(a)
Lampard, Foto: Beta AP
Ažurirano: 11.05.2013. 14:28h

Iako je gubio 1:0, i 13 minuta imao igrača manje na terenu zbog dva žuta kartona Ramiresa, Čelzi je, ipak, savladao u gostima Aston Vilu 2:1, u premijernom meču 37. kola Premijer lige.

Aston Vila je povela golom Kristinana Bentekea u 14. minutu, a kada je Benteke u 58. minutu drugim žutim kartonom morao van terena krenuo je preokret, i to u režiji Frenka Lamparda. Prvo je u 61. minutu sa 18 metara matirao protivničkog golmana, a isto je uradio u 88. minutu za konačnih 2:1.

Sa ta dva gola, Lampard je postao najbolji strijelac u istoriji kliba sa 203 gola, a za gol je premašio dosadašnji rekord Bobija Temblinga.

ČelZi je ostao na trećem mJestu koje direktno vodi u Ligu

šampiona i jednu utakmicu do kraja prvenstva ima pet bodova više od Arsenala, kojem su ostala dva meča.

Aston Vila je na 13. poziciji sa 40 bodova.