Remi u predigri "Vemblija", Bajer u Ligi šampiona

Tragičar je bio Robert Levandovski - Poljaku je u 60. minutu Manuel Nojer odbranio penal
Ažurirano: 04.05.2013. 19:05h

Borusija i Bajern su napravili pravu predigru za finale Lige šampiona, iako je na obje strane nedostajalo makar desetak zvijezda.

Dva njemačka velikana su podijelila bodove (1:1) u meču u kojem je, bez obzira na to što su ekipe bile desetkovane, viđeno sve i svašta - od majstorskih golova, promašenog penala, crvenog kartona, prepirki na klupama...

Tragičar velikog derbija je bio Robert Levandovski - Poljaku je u 60. minutu Manuel Nojer odbranio penal i tako jednom od najboljih napadača na planeti u ovom trenutku zakazao novi okršaj na "Vembliju" 25. maja.

Borusija je povela fenomenalnim golom iz voleja Kevina Groskrojca u 11. minutu, a konačan rezultat je postavio Mario Gomes 12 minuta kasnije nakon sjajnog centaršuta Rafinje.

Nije falilo ni incidenata na "Signal Iduna parku" - Rafinja je dobio crveni karton zbog udaranja laktom Kube Blaščikovskog, a potom su se i pored klupe "zakačili" Jirgen Klop i Matijas Zamer, sportski direktor Bavaraca.

"Iako je bio težak momenat za obje ekipe poslije Lige šampiona, svi smo znali da ovo ne može biti prijateljski meč. Bili smo dobri, bio je i Bajern...", rekao je Klop.

Klopa bi mogla da zabrine i povreda Ilkaja Gindogana koji je napustio teren nakon što se uhvatio za zadnju ložu u 14. minutu.

"Nismo htjeli da rizikujemo", pojasnio je Klop zašto je izveo Gindogana.

Jup Hajnkes je opet hvalio svoj tim.

"Bili smo agresivni i da desetoricom i mislim da smo bili bliži trijumfu", istakao je Hajnkes.

Pobjedom nad Nirnbergom u Bavarskoj, Bajer je obezbijedio direktan plasman u Ligu šampiona, dok je Verder dva kola prije kraja na samo tri boda od baraža za opstanak.

Na "Vezeru" je sve izgledalo lagano za domaćina, jer je poslije 24 minuta bilo 2:0, ali je šok uslijedio u samom finišu - Sven Šiplok je golovima u 85. i u prvom minutu sudijske nadoknade (drugi iz ofsajda) sačuvao goste.

I Hofenhajm je u teškoj situaciji - trenutno je pretposljednja ekipa u ligi i sve su prilike da će igrati u baražu.

Bajer je, s druge strane, u Nirnbergu sve riješio preko Omera Topraka i Štefana Kislinga koji je dao 23. pogodak u sezoni i izjednačio se sa Levandovskim na prvom mjestu liste strijelaca.

Štutgart - Grojter Firt 0:2 (Sakai (autogol), Azemi 90)

Hanover - Majnc 2:2 (Sobjeh 36, Dijuf 70 - Miler 25, 79)

Verder - Hofenhajm 2:2 (Hunt 2 (penal), De Brujne 24 - Šiplok 85, 90+1)

Nirnberg - Bajer 0:2 (Toprak 26, Kisling (penal) 62)

Ajntraht - Fortuna D. 3:1 (Majer 30, 87, Lakić 50 - Šahin 78)

Borusija D. - Bajern 1:1 (Groskrojc 11 - Gomes 23)