Hal u Premijer ligi

Kardif je sezonu u Čempionšipu završio na prvom mjestu sa 87 bodova, a Hal sa osam manje.
1 komentar(a)
Ažurirano: 04.05.2013. 16:01h

Remijem sa Kardifom (2:2), Hal je danas obezbijedio plasman u Premijer ligu. Kardif je još ranije izborio povratak u elitu.

Hal je u završnici meča ispustio pobjedu od 2:1, koja ga je u tom trenutku direktno vodio u Premijer ligu, bez obzira na rezultat meč Votford - Lids, pošto je uoči posljednjeg kola Hal imao bod više od Votforda.

Srećom po Hal, Votford je kod kuće poražen od Lidsa 2:1, golom Mekkormaka u sudijskoj nadoknadi, čime su navijači Hala mogli da odahnu.

Kardif je poveo u 49. minutu golom Frejzera Kembela, a domaći su preokrenuli preko Nika Prošvica u 58. i Pola Mekšejna u 63. minutu.

Hal je imao šansu za pobjedu, kada mu je u posljednjem minutu dosuđen penal. Navijači su radosni zbog toga uletjeli u teren, ali nisu imali razloga za slavlje, pošto je Prošvic promašio.

Konačan rezultat postavio je Niki Mejnard, u petom minutu sudijske nadoknade vremena, kada je postigao gol iz jedanaesterca.

Kardif je sezonu završio na prvom mjestu sa 87 bodova, a Hal sa osam manje.

U plej ofu za ulazak u Premijer ligu igraće Votford - Lester i Brajton - Kristal Palas.

Iz Čempionšipa ispadaju Piterboro, Vulverhempton i Bristol.