Bavarska diktatura: Bajern ponizio Barselonu na Nou kampu

Barselona se nadala čudu protiv minhenskog Bajerna koji je prednost od 4 gola iz prvog meča, uvećao na ukupnih 7:0
36 komentar(a)
Ažurirano: 01.05.2013. 20:59h

Dominacija Bajern Minhena na Nou kampu i pobjeda od 3:0 za plasman u finale Lige šampiona. Katalonce je otvorio Roben, zatim je Pike ubacio loptu u svoju mrežu, a sve je zaokružio Tomas Miler. Ukupno 7-0, i prvo njemačko finale sa Borusijom Dortmund.

Bavarci će pokušati da dođu pete, a Borusija do druge evropske krune.

Finale Lige šampiona igra se 25. maja na londonskom stadionu "Vembli".

Inače, ovo je najteži poraz Barselone u evropskim takmičenjima još od 1997. godine i prvi na Nou Kampu u Ligi šampiona od 2009.

Kataloncima za utjehu ostaje čijenica da su u španskoj Primeri veoma blizu osvajanja šampionske titule, dok je Bajern taj posao već završio u Bundesligi.

Barselona - Bajern 0:3

Barselona - Stadion: Nou Kamp. Gledalaca: 95.877. Strijelci: Roben (49), Pike (72. autogol), Miler (76)

Barselona: Valdes, Alveš, Pike, Bartra, Adrijano, Ćavi (Sančez od 55'), Song, Inijesta (Tijago od 64'), Pedro, Fabregas, Vilja.

Bajern: Nojer, Lam (Ram od 78'), Boateng, Van Bujten, Alaba, Švajnstajger (Gustavo od 66'), Martinez (Timoščuk od 74') , Roben, Miler, Riberi; Mandžukić.

TOK MEČA

91. min - Kraj! Bajern protutnjao pored Barselone sa 3-0.

88. min - Pokušaj Rafinje ide pored gola. Barsa vrši posljednju izmjenu, umjesto Bartre ulazi Montoja.

86. min - David Vilja pokušava sa 18 metara, ali šut ide pravo u Nojera.

81. min - Pokušaj Bartre glavom, ali lopta ide pored gola.

79. min - Žuti karton i za Đerara Pikea.

77. min - Rafinja ulazi umjesto kapitena Bajerna Filipa Lama. Ranije je Havija Martineza zamijenio Anatolij Timoščuk.

76. min - Osmi gol Tomasa Milera u Ligi šampiona, a sedmi gol koji Bajern daje Barseloni. Potpuni potop katalonske ekipe.

74. min - Dobar pokušaj Davida Vilje, ali lopta ide pored gola.

73. min - Đerar Pike postiže autogol nakon prodora Riberija i centaršuta u sredinu. Bajern vodi 2-0 na Nou kampu, i 6-0 ukupno.

67. min - Prva izmjena u Bajernu. Švajnštajger izlazi da ne bi zaradio žuti karton i bio suspendovan za finalni meč. Ušao je Luiz Gustavo.

65. min - Tijago Alkantara je zamijenio Inijestu. U ekipi Barselone nema nikog od fantastičnog trija - Mesi, Inijesta i Ćavi.

56. min - Aleksis Sančez je ušao umjesto Ćavija. Kada se pogleda sastav Barselone djeluje kao da je krenula u potpunu ofanzivu, ali na terenu su Španci potpuno nemoćni.

55. min - Kontra Bajerna po lijevoj strani, ali bez šuta. Riberi je ubacio loptu, Roben pokušao da nađe Mandžukića, ali neprecizno.

48. min - Sve je gotovo! Roben u svom stilu postiže gol i dovodi Bajern u vođstvo. Barseloni je sada potrebno da postigne šest golova.

46. min - Počelo je drugo poluvrijeme, bez izmjena u sastavima. Lionel Mesi je i dalje na klupi.

Završeno je prvo poluvrijeme na Nou Kampu. Barselona je imala inicijativu, ali nijednom nije ozbiljno priprijetila. Ostaje 0-0, pa Bajern i dalje ima 4 gola prednosti iz prvog meča.

45. min - Neoprezan start Danija Alveša i žuti karton za kraj prvog poluvremena

40. min - Adrijano je pokušao sa distance, ali bez problema za Nojera.

32. min - Žuti karton za Robena nakon neopreznog starta nad Aleksom Songom.

31. min - Konačno nekoliko dobro vezanih dodavanja Barselone, ali Fabregas nije dobro prihvatio loptu u šesnaestercu.

27. min - Najbolja prilika za Barselonu, ali šut Ćavija iz voleja sa sedam metara ide preko gola.

26. min - Pike otklanja još jednu opasnost ispred gola Barselone, ovaj put je bio brži od Tomaša Milera.

24. min - Dobar šut Pedra, ali Nojer je siguran.

19. min - Odlična kombinacija Bajerna. Pasove su razmijenili Roben, Švajnštajger i Lam, ali kapiten minhenskog tima nije uspio da uputi šut. Još jedna dobra intervencija Pikea.

12. min - Velika prilika za Bajern Minhen. Roben je išao sam na gol, ali ga je Pike stigao i prozreo njegov dribling.

4. min - Prva sporna situacija na meču. Dani Alveš je vratio loptu Valdesu koji je uhvatio u ruke, ali je sudija procijenio da nije bilo namjere.

Barselona se nada čudu protiv minhenskog Bajerna koji ima prednost od 4 gola iz prvog meča.

Pratite polufinalni meč Lige šampiona uživo na portalu "Vijesti" iz minuta u minut.

U sastavu Barselone nema najboljeg igrača na svijetu Lionela Mesija, kao ni Aleksis Sančeza, a u prvoj postavi su Fabregas i David Vilja. Busketsa je u prvoj postavi zamijenio Aleks Song, a Bartra će ipak igrati umjesto Abidala.

U njemačkom timu jedino iznenađenje je to što će startovati Danijel Van Bujten umjesto Dantea.

Barselona (4-3-3): Valdes - Danijel Alveš, Pike, Bartral, Adrijano - Ćavi, Song, Inijesta - Pedro, Fabregas, Vilja.

Bajern (4-2-3-1): Nojer - Lam, Boateng, Van Bujten, Alaba - Havi Martines, Švajnštajger - Roben, Miler, Riberi - Mandžukić.