Pobjede Grojter Firta i Štutgarta

Fudbaleri Štutgarta, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 21.04.2013. 20:25h

Fudbaleri Grojter Firta pobijedili su danas u gostima Nirnberg sa 1:0, dok je Štutgart slavio protiv Frajburga sa 2:1 u posljednjim utakmicama 30. kola Bundes lige.

Firt je tako zadržao teoretske šanse da izbori opstanak u ligi, pošto četiri kola prije kraja ima devet bodova manje od Augzburga, koji je na 16. mjestu, koje vodi u razigravanje sa trećeplasiranom ekipom iz Cvajte.

Pobjedonosni gol za Firt postigao je Johanes Gajs u 27. minutu.

Štutgart je upisao drugi uzastopni trijumf u prvenstvu, a treći u svim takmičenjima, pošto se u srijedu plasirao u finale Kupa, takođe pobjedom nad Frajburgom od 2:1.

Kristijan Gentner je doveo Štutgart u vođstvo u 33. minutu, na asistenciju Martina Harnika.

Deset minuta kasnije Harnik je zabilježio novu asistenciju, a strijelac je ovog puta bio Vedad Ibišević.

Gosti su do kraja meča uspjeli samo da ublaže poraz, pošto je Ivan Santini u 88. minutu zatresao mrežu Štutgarta.