Fiorentina ne odustaje od Lige šampiona, Sijena sve bliža opstanku

Do trijumfa, 16. u šampionatu, Fiorentina je došla golovima Davida Pizara u 61. minutu iz penala i Marsela Laronda u 72. minutu.
David Pizaro, Foto: Beta AP
Ažurirano: 13.04.2013. 21:17h

Fiorentina je pobijedila večeras u Bergamu ekipu Atalante sa 2:0, u utakmici 32. kola italijanske Serije A.

“Ljubičasti“ su, tako, ostali u trci za osvajanje trećeg mjesta i plasman u Ligu šampiona. Do trijumfa, 16. u šampionatu, Fiorentina je došla golovima Davida Pizara u 61. minutu iz penala i Marsela Laronda u 72. minutu.

Domaća ekipa je poslednjih nekoliko minuta igrala bez isključenog napadača Hermana Denisa.

Zbog povreda u Fiorentini nije bilo crnogorskih reprezentativaca Stevana Jovetića i Stefana Savića.

U drugom meču današnjeg programa, Sijena je u gostima savladala Peskaru 3:2 i napravila veliki korak u borbi za opstanak.

Junak ovog trijumfa gostiju bio je Inosent Emeghara koji je u 86. minutu postigao pogodak vrijedan tri boda.

Sijena umalo nije ispustila priliku da dođe do pobjede, pošto je preko Anhela u 14. i Damijana Zenona (autogol u 33. minutu) imala ubjedljivu prednost, ali je dopustila Peskari da izjednači.

Prvo je u Mervan Čelik u 53. minutu prepolovio zaostatak domaćina, a šest minuta kasnije izjednačio je Euđenio Tonji.

Ipak, završnica meča pripala je gostima koji će narednih dana slaviti strijelca Emegharu.

Ekipa Sijene sada ima tri boda više od timova koji se nalaze u zoni ispadanja.

Rezultati i strijelci:

Peskara - Sijena 2:3 (Čelik 52, Tonji 59 - Anđelo 14, Zanon 33 autogol, Emeghara 86)

Atalanta - Fiorentina 0:2 (Pizaro 61. penal, Larondo 72)