Sutjeska korak bliže tituli, Budućnost zastala na Trešnjici

Nikšićani su na Starom aerodromu savladali Petrovac 2:1 i povećali prednost na devet bodova u odnosu na Budućnost koja je igrala samo 0:0 sa Zetom
59 pregleda 15 komentar(a)
Sutjeska, Foto: Vesko Belojević
Ažurirano: 13.04.2013. 16:20h

Iako je do kraja ostalo još osam kola, Sutjeska je sasvim blizu šampionske titule - Nikšićani su na Starom aerodromu savladali Petrovac 2:1, treći put identičnim rezultatom ove sezone, i povećali prednost na devet bodova u odnosu na Budućnost koja je igrala samo 0:0 sa Zetom.

Lider je do pobjede protiv Petrovca došao golovima Darka Karadžića u 11. i 45. minutu. Jedini pogodak za Petrovac postigao je Krsto Zvicer u 46. minutu.

Čelik je u Budvi savladao Mogren 1:0, a odlučujući pogodak postigao je Aleksandar Dubljević u 70. minutu.

Grbalj je u Radanovićima, golovima Gorana Milojka u 50. i Nikole Ašćerića u 62. i 75. minutu, savladao cetinjski Lovćen 3:0.

U derbiju začelja Jedinstvo je u BIjelom Polju pobijedilo barski Mornar 2:1.

Mornar je poveo golom Bogdana Bogdanovića u 11. minutu. Izjednačio je Rade Petrović u 40. iz jedanaesterca, a pobjedu domaćinu donio je Bojan Kalezić u 65. minutu.

U premijernom meču ovog kola Mladost je u Podgorici savladala pljevaljski Rudar 2:0 (1:0), golovima Ermina Seratlića u 20. i Filipa Mitrovića u 52. minutu.