Dinamo akcijom za pamćenje srušio Čehe, Arsenal rutinski izbacio BATE

Niko od gostiju nije prošao u osminu finala. Ajntraht u derbiju savladao Šahtjor 4:1
4533 pregleda 1 komentar(a)
Slavlje fudbalera Dinama, Foto: Reuters
Ažurirano: 21.02.2019. 21:21h

Navijači Dinama su 49 godina čekali evropsko proljeće, a putešestvije njihovih ljubimaca će se nastaviti i u osmini finala Lige Evrope.

Zaprepčani su na „Maksimiru” savladali Viktoriju Plzenj 3:0 i nadoknadili minus iz Češke (1:2). Tim Nenada Bjelice, trenera crnogorskog porijekla, dop vođstva je došao spektakularnim pogotkom - Bruno Petković je dodao loptu petom, Dani Olmo je majstorski preskočio, a Mislav Oršić pogodio mrežu zbunjenih gostiju.

„Modri” su u 34. minutu povisili na 2:0 nakon centaršuta Izeta Hajrovića i gola glavom Emira Dilavera, da bi Oršić u 73. uzvratio asistenciju Petkoviću za konačnih 3:0.

Arsenal se izvukao nakon šokantnog poraza u Bjelorusiji (0:1) i savladao BATE Borisov 3:0. Zahar Volkov je autogolom već u 4. minutu poništio prednost svog tima, da bi štoperi „tobdžija” Škodran Mustafi i Sokratis Papastatopulos potvrdili plasman domaćeg tima u 16 najboljih.

Luka Jović je još jednom pokazao klasu, jer je protiv Šahtjora postigao 20. gol u sezoni. Dva puta je pogodio i Sebastjan Ale, jednom Ante Rebić, pa je Ajntraht slavio 4:1 i izbacio ukrajinskog velikana nakon 2:2 u Harkovu.

Zenit je savladao Fenerbahče 3:1 i anulirao minus iz Istanbula (0:1). Mehmet Topal je bio tragičar, jer je promašio loptu kod gola Sardara Azmuna u 76. minutu, a mogao je da bude heroj, s obzirom na to da je pogodio za 2:1...

Zanimljivo, niko od gostiju nije prošao u osminu finala.

Arsenal - BATE Borisov 3:0 (Volkov 4. autogol, Mustafi 39, Sokratis 60) - prvi meč 0:1

Dinamo Zagreb - Viktorija Plzenj 3:0 (Oršić 15, Dilaver 34) - 1:2

Ajntraht - Šahtjor 4:1 (Jović 23, Ale 27, 80, Rebić 88 - Moraeš 64) - 2:2

Napoli - Cirih 2:0 (Verdi 43, Una 76) - 3:1

Salcburg - Klub Briž 4:0 (Šlager 17, Daka 29, 43, Dabur 90+4) - 1:2

Valensija - Seltik 1:0 (Gameiro 70) - 2:0

Viljareal - Sporting 1:1 (Fornals 80 - Fernandeš 45+1) - 1:0

Zenit - Fenerbahče 3:1 (Ozdojev 4, Azmun 37, 76 - Topal 43) - 0:1