Preokret Čelzija, Totenhem izvukao bod, nesrećni remi KPR-a

Pobjedu Čelziju nad Sanderlendom je donio Branislav Ivanović, koji je petom ubacio loptu u gol, poslije dobrog šuta Davida Luiza
Branislav Ivanović i Konor Vikam, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 07.04.2013. 18:25h

Fudbaleri Čelzija pobijedili su danas u Londonu Sanderlend sa 2:1, u utakmici 32. kola engleskog prvenstva, a strijelac pobjedonosnog gola bio je Branislav Ivanović.

Na utakmici su viđena dva autogola. Sanderlend je poveo autogolom Sesara Aspilikuete u 45. minutu, a dva minuta kasnije svoju mrežu pogodio je i Metju Kilgalon za izjednačenje 1:1.

Pobjedu Čelziju je donio Ivanović, koji je petom ubacio loptu u gol, poslije dobrog šuta Davida Luiza.

Čelzi je treći na tabeli sa 58 bodova i ima četiri manje od drugoplasiranog Mančester sitija. Prvi je Mančester junajted sa 77 bodova. Gradski rivali sjutra igraju svoj derbi meč.

Sanderlend, koju je sa klupe prvi put predvodio novi trener Paolo di Kanio, nalazi se na 17. mjestu sa 31 bodom i boriće se za opstanak u Premijer ligi.

Fudbaleri Totenhema odigrali su u Londonu neriješeno sa Evertonom 2:2.

Totenhem je poveo u 1. minutu golom Emanuela Adebajora, a izjednačio je Fil Jagjelka u 15. minutu.

Everton je poveo u 53. minutu preko Kevina Miraljasa, a bod domaćem timu donio je Sigurdson u 87. minutu.

Totenhem je četvrti na tabeli sa 58 bodova, dok je Everton šesti sa 52.

Fudbaleri Liverpula i Vest Hema odigrali su bez golova, 0:0.

Njukasl je pobijedio Fulam sa 1:0, golom Sisea u trećem minutu sudijske nadoknade.

U istom minutu nadoknade do boda je došao i Vigan na gostovanju Kvins Park Rendžersu golom Šona Malounija.

Vigan je tako sačuvao sedam bodova prednosti u odnosu na KPR, kojem predstoji izuzetno teška borba za opstanak u ligi.

KPR je od 21. minuta igrao sa igračem manje, pošto je Bobi Zamora dobio direktan crveni karton, ali je domaća ekipa ipak došla do prednosti u 85. preko Loika Remija.

KPR trenutno zauzima 19. mjesto sa 24 boda, dok je Vigan 18. sa 31 bodom, ali i utakmicom manje.