Cetinjani stigli do važnih bodova

52 pregleda 0 komentar(a)
Lovcen 5, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 07.04.2013. 09:05h

Još jedna vrlo važna pobjeda u nizu za fudbalere Lovćena - Cetinjani su na Obilića poljani savladali ekipu Mornara 2:0 i u direktnom duelu za opstanak napravili veliki korak ka baražu.

Razlika između dva tima sada je samo dva boda, čime je borba za spas, mimo očekivanja na polusezoni, zakuvana do maksimuma.

Izabranici Mojaša Radonjića definitivno su se vratili u igru i sada imaju šansu da u godini kada klub slavi vijek postojanja, očuvaju prvoligaški status.

Fudbaleri Lovćena od početka su vodili igru i praktično iz prve prilike stigli do gola.

U 15. minutu, nakon jakog udarca Darka Markovića sa 25 metara, Luka Mirković je skrenuo loptu i doveo svoju ekipu u vođstvo.

Jedinu pravu šansu Barani su imali u 27. minutu, kada je pokušao Skopljak, ali udarac nije bio dovoljno snažan za golmana Dragojevića.

Cetinjani su i u drugom poluvremenu imali duže loptu u posjedu, ali ne i pretjeranu želju da krenu u napad.

Gosti, koji su igrali bez najboljeg igrača Danila Ćulafića, nisu imali dovoljnu dubinu u igri da krenu po izjednačenje.

Nova šansa za Lovćen došla je nakon kontre koju je povukao Goran Vujović u 88. minutu.

Rezervista Barana, Nino Vukmarković srušio je Markovića u šesnaestercu, a sudija Dabanović bez razmišljanja pokazao na bijelu tačku.

Siguran sa 11 metara bio je Vujović, a slavlje Cetinjana moglo je da počne...

Lovćen - Mornar 2:0 (1:0)

Cetinje - Stadion “Obilića poljana”. Gledalaca: 750. Sudija: Nikola Dabanović (Podgorica). Pomoćnici: Nikola Razić (Podgorica) i Dimitrije Mrgunović (Podgorica). Strijelci: Mirković u 15. minutu i G. Vujović (penal) u 88. minutu. Žuti kartoni: Mirković, Dušak, Marković (Lovćen), Gačević, Vukmarković, Marković (Mornar). Crveni karton: Vukmarković u 88. minut (Mornar).

Lovćen: Dragojević -, Mirković 7, Martinović 6,5, Hočko 6,5 (M. Draganić), Tatar 7, Dušak 6, Marković 6,5, Radović 6 (N. Draganić), G. Vujović 7, Radunović 6,5, Đurišić 6,5 (L. Vušurović).

Mornar: Radanović -, Simunović 6, Skopljak, Matić 6, Marković 6, Krstović 6,5, Obradović 6 (Vukmarković 6), Metović 6,5, Bogdanović 6,5 (Džanović), Divanović 6 (Kacić), Gačević.