Prvijenac Crne Gore, dame bolje od Gruzije

Crna Gora je do prve pobjede u zvaničnim mečevima došle su golovima Marije Vukčević u 38. i četvrtom minutu sudijske nadoknade vremena.
87 pregleda 2 komentar(a)
Ženska fudbalska reprezentacija Crne Gore, Foto: Anto Baković
Ažurirano: 06.04.2013. 15:37h

Ženska fudbalska reprezentacija Crne Gore pobijedila je danas u Viljnusu selekciju Gruzije 2:0, u drugom kolu B grupe pretkvalifikacionog turnira za plasman na Svjetsko prvenstvo u Kanadi.

Izabranice Zorana Mijovića upisale su prvi trijumf, nakon remija protiv Farskih ostrva 3:3 u prvom kolu. Gruzija je doživjela prvi poraz, nakon što je u prvom kolu pobijedila Litvaniju 4:3.

"Jako smo zadovoljni sa tri osvojena boda. Djevojke odigrale još jedan izvaredan meč, a naročito sam ponosan što nismo dozvolili da nas isprovocira gruba igri protivnika. Savladali smo sve duele, prekršaje i sudijske greške i zasluženo pobijedili Gruziju. Danas ćemo se veseliti prvoj zvaničnoj pobjedi, a potom imamo i dva dana za odmor i kvalitetnu pripremu utakmice sa Litvanijom. Ako odigramo kao u prva dva meča, uz samopouzdanje koje nam je donijela ova pobjeda, mislim da je plasman u narednu rundu kvalifikacija realnost", rekao je selektor Zoran Mijović.

U drugom meču ovog kola danas će igrati Litvanija i Farska ostrva.

Crna Gora će u trećem kolu, u ponedjeljak, igrati sa Litvanijom.

U glavnu rundu kvalifikacija plasiraće se dvije najuspješnije selekcije iz grupe.

Gruzija - Crna Gora 0:2

Viljnus - Stadion LFF. Gledalaca: 500: Strijelci: Marija Vukčević 38, 90+4. za Crnu Goru. Žuti kartoni: Pasikašvili, Kvelidze, Sutidze - Gruzija: Crveni karton: Čkonija 71' - Gruzija

Gruzija: Nino Čkuaseli, Nino Sutidze, Nino Pasikašvili, Tamar Kvelidze, Tamta Malidze (od 79. Tamriko Kvaišvili), Teona Todadze, Tatjana Mateeva, Katja Čkonija, Teona Bakradze (od 46. Lela Čičinadze), Tamari Tatušvili, Natija Skirtadze. Teimuraz Svanadze.

Crna Gora: Marija Žižić, Željka Radanović, Tatjana Đurković, Jovana Mrkić, Suzana Vujošević, Ivona Turčinović, Slađana Bulatović (od 62. Ivana Krivokapić), Marija Vukčević, Armisa Kuč (od 90. Darija Đukić), Milica Vulić, Jasna Đoković.