Bajern šampion 23. put u istoriji

63 pregleda 2 komentar(a)
Bajern, Foto: REUTERS
Ažurirano: 06.04.2013. 20:33h

Perfektna sezona Bajerna krunisana je prvim velikim trofejom - Bavarci su pobijedili Ajntraht u Frankfurtu sa 1:0 i šest kola prije kraja prvenstva i matematički obezbijedili titulu.

Bajern šest koraka do kraja ima 20 bodova više od drugoplasirane Borusije koja je bez obzira na to što je pobijedila Augsburg (4:2) nakon dvije godine predala tron.

Ali, kako igra sastav Jupa Hajnkesa ove sezone to je realnost, a u Frankfurtu je slavio golom Bastijana Švajnštajgera koji je petom u 53. minutu zatresao mrežu i najavio proslavljanje Salatare.

Istina, domaćin je u finišu imao nekoliko šansi (nije dosuđen ni čist penal) da makar odloži slavlje velikana, ali nije mogao do gola.

Bajern je u prvom poluvremenu promašio penal, a neprecizan je bio David Alaba, jedan od junaka pobjede nad Juventusom u utorak.

Klubu iz Minhena je ovo 23. Salatara u istoriji, a već osma od 2000. Pored Bajerna, u novom milenijumu su titule osvajali i Borusija Dortmund (tri), Volfsburg, Štutgart i Verder.

Takođe, Bavarci su već osvojili Superkup Njemačke, a u igri su i u preostala dva takmičenja - u Ligi šampiona su u četvrtfinalu, a u Kupu tek treba da igraju meč polufinala.

Bajer - Volfsburg 1:1 (Širle 12 - Kjer 70)

Borusija M. - Grojter Firt 1:0 (De Jong 74)

Borusija D. - Augsburg 4:2 (Šiber 22,53, Subotić 64, Levandovski 90+2 - Bajer 43, Vogt 44)

Ajntraht - Bajern 0:1 (Švajnštajger 53)

Verder - Šalke 0:2 (Draksler 51, Marika 69)

Hamburger - Frajburg 0:1 (Šmid 69)