Atletiku i Valensiji po bod, Deportivo prvi put pobijedio u gostima

Susret na Visente Kalderonu počeo je spektakularno pošto su već na početku pala dva pogotka gola i to u roku od samo dva minuta.
85 pregleda 1 komentar(a)
Deportivo, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 31.03.2013. 22:03h

Atletiko i Valensija igrali su večeras u Madridu neriješeno 1:1, u utakmici 29. kola španske Primere.

Činilo se da u nastavku slijedi "goleada", ali od toga nije bilo ništa, iako su oba tima propustila po nekoliko vrlo povoljnih šansi.

Atletiko nije iskoristio priliku da pobjedom pretekne Real Madrid i ponovo preuzme drugo mjesto na tabeli, dok je Valensija ostala šestoplasirana sa dva boda zaostatka za pozicijom koja vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona.

Deportivo je upisao prvu pobjedu u gostima ove sezone, pošto je u derbiju začelja savladao Majorku sa 3:2 i tako zadržao šanse za opstanak.

Kada je Viktor Kasadesus doveo Majorku u vođstvo u 19. minutu, izgledalo je da je tim iz Korunje otpisan.

Defanzivac Silvio Asevedo je, međutim, vratio Deportivo u život u 27. minutu, a onda je Karlos Marćena u 48. donio preokret i vođstvo gostima od 2:1, da bi Ivan "Riki" Sančes u 60. donio velikih 3:1.

Alehandro Alfaro je u 86. minutu smanjio prednost Deportiva, ali su gosti otišli kući sa tri boda.

Pobjednik u današnjem duelu ostao je na posljednjem mjestu, s bodom manje od Majorke i Selte.

Osasuna je takođe pobijedila u gostima i takođe poslije preokreta. Valjadolid je poveo sa 1:0, ali su gosti preokrenuli i slavili sa 3:1, prekinuvši tako seriju od tri uzastopna poraza.

Atletiko Madrid - Valensija 1:1 (Falkao 6 - Žonas 5)

Espanjol - Sosijedad 2:2 (Garsija 9, Stuani 38 - Zurutusa 23, Lopes 76. autogol)

Majorka - Deportivo 2:3 (Viktor 19, Nsue 86 - Silvio 27, Marčena 48, Riki 60)

Valjadolid - Osasuna 1:3 (Ruben (autogol) 11 - Sola 50, 60, Kuevas 69)