Budućnost slavila u Bijelom Polju, lider usporio u Baru

84 pregleda 9 komentar(a)
Mogren-Budućnost, Foto: Boris Pejović
Ažurirano: 30.03.2013. 16:50h

Golom Adnana Orahovca u prvom minutu sudijske nadoknade, Budućnost je osvojila sva tri boda u Bijelom Polju protiv Jedinstva.

Zahvaljujući tom trijumfu, Podgoričani su smanjili zaostatak u odnosu na Sutjesku, koja nije mogla više od remija u Baru protiv Mornara.

Golovima Admira Adrovića u 31. i Brazilca Flavija u 47. minutu Budućnost je vodila 2:0. Međutim, Jedinstvo je uspjelo da izjednači preko Miloša Petrovića u 52. i Vladislava Rosića u 75. minutu. Ipak, na kraju su se radovali gosti...

Sutjeska je u Baru igrala sa Mornarom neriješeno 1:1 i prekinula seriju od šest uzastopnih pobjeda.

Domaćin je poveo golom Danila Ćulafića u 40. minutu. Izjednačio je i postavio konačan rezultat Petar Čolaković u prvom minutu sudijske nadoknade prvog poluvremena.

Rudar je u Goluboivcima, golovima Miroja Jovanovića u 41. i Nedjeljka Vlahovića u 61. minutu iz penala, pobijedio Zetu 2:0 i prekinuo seriju rivala od deset uzastopnih utakmica bez poraza.

Lovćen je čak sa 5:0 slavio u Podgorici protiv Mladosti. Cetinjani su do pobjede došli golovima Gorana Vujovića u 37, Luke Mirkovića u 48. i Milana Đurišića u 58, i 63. i 96. minutu.

U primorskom derbiju Grbalj je u Budvi savladao Mogren 1:0, pogotkom Nikole Ašćerića u 51. minutu.

Najzad, Petrovac je na terenu kampa Fudbalskog saveza pobijedio Čelik 2:0 i ostvario drugu pobjedu u proljećnom dijelu šampionata, ukupno sedmu ove sezone.