Radovanović je bio u pravu što nije dosudio dva penala za Sutjesku i jedan za Čelik

Komisija je, međutim, utvrdila da je Radovanović propustio da pokaže drugi žuti kartu Darku Karadžiću iz Sutjeske u 57. minutu, kao i crveni karton igraču Čelika Iliji Radoviću u 82. minutu.
Sutjeska - Čelik, Foto: Ivan Petrušić
Ažurirano: 29.03.2013. 15:52h

Podgorički arbitar Predrag Radovanović bio u pravu kada u 26. i 63. minutu utakmice 22. kola Sutjeska – Čelik (1:0) nije dosudio penal za Čelik, utvrdila je Sudijska komisija Fudbalskog saveza Crne Gore na osnovu video snimaka i uvida u izvještaje kontrolora.

Sudijska komisija je, takođe konstatovala da je Radovanović ispravno postupio kada u 33. minutu iste utakmice nije dosudio kazneni udarac za domaćine.

Radovanović u pojedinim momentima nije imao dobru kontrolu, smatra komisija, koja nije prihvatila izvještaj kontrolora suđenja Slavka Radulovića, “jer nije bio u skladu sa upustvom o kontroli suđenja”.

Sudijska komisija je utvrdila i da je sudija utakmice Grbalj - Mladost (1:1) Savo Vujović bio u pravu kada nije dosudio penal za Grbalj u 58. minutu.

U 59. minutu komisija nije mogla na osnovu snimka da konstatuje da je postojao prekršaj u kaznenom prostoru Grblja nad jednim igračem gostiju, nakon čega je dosuđen kazneni udarac”, navodi se u saopštenju.