Brazil u posljednjem minutu izbjegao poraz od Rusije

Brazil, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 26.03.2013. 09:56h

Fudbalske reprezentacije Brazila i Rusije igrale su sinoć u prijateljskoj utakmici u Londonu neriješeno 1:1, a petostruki prvaci svijeta izbegli su poraz pogotkom u 90. minutu.

Južnoamerička selekcija još ne zna za pobjedu otkako se na klupu vratio trofejni selektor Luis Felipe Skolari. Brazilci su prethodno početkom februara na Vembliju izgubili od Engleske sa 2:1, a u četvrtask u Ženevi igrali protiv Italije neriješeno 2:2, takođe u prijateljskom odmjeravanju snaga.

Na utakmici odigranoj na Stamford Bridžu Rusija je povela golom Fajzulina u 73, a izjednačujući pogodak postigao je Fred u 90. minutu.

Rusija pod vođstvom Fabija Kapela sigurno korača ka Mundijalu 2014, čiji je domaćin Brazil, pošto je vodeća u F kvalifikacionoj grupi s maksimalnih 12 bodova iz četiri utakmice.