Bosanci lete ka Mundijalu, Puki šokirao Špance

98 pregleda 4 komentar(a)
Ažurirano: 22.03.2013. 22:35h

Nakon trijumfa protiv Grčke u Zenici (3:1) Bosna i Hercegovina je na dobrom putu da se direktno plasira na Mundijal.

"Zmajevi" nisu dali šansu protivniku na Bilinom polju - do poluvremena su sve riješili Edin Džeko i Vedad Ibišević, a napadač Mančester sitija se upisao i u nastavku, prije nego je Teofanis Gekas ublažio poraz.

Tim Safeta Sušića sada ima tri boda više od Helena i bolji je međusobno (u Atini nije bilo golova), a do kraja je ostalo još pet kola.

"Ne sjećam se ko je posljednji put dao tri gola Grcima. Idemo dalje, po nove pobjede. Ovaj trijumf moramo da potvrdimo s tri boda u Letoniji", poručio je Džeko.

Puki "poništio" jubilej Ramosa

Serhio Ramos je u 100. meču za Španiju bio strijelac, ali je sve zasjenio napadač Finske Temu Puki - napadač Šalkea je "oteo" bod "furiji" koja je remizirala drugi put zaredom (oba puta kod kuće) u kvalifikacijama.

Aktuelni svjetski i evropski šampion u utorak ide u Pariz na derbi sa Francuskom koja nakon sinoćnjeg trijumfa protiv Gruzije (3:1) ima dva boda više od sastava Visentea del Boskea.

Island je pogocima Gilfija Sigurdsona šokirao Sloveniju na startu drugog mandata Srećka Kataneca na klupi, a čak šest golova je viđeno u Tel Avivu - Izrael je vodio sa 3:1 protiv Portugala, a goste je spasao Fabio Koentrao u 93. minutu.

Grupa A: Hrvatska - Srbija 2:0 (2:0), Makedonija - Belgija 0:2 (0:1), Škotska - Vels 1:2 (1:0).

Tabela: Belgija, Hrvatska 13, Vels 6, Makedonija, Srbija 4, Škotska 2.

Grupa B: Bugarska - Malta 6:0 (2:0), Češka - Danska 0:3 (0:0).

Tabela: Italija 10, Bugarska 9, Danska, Češka 5, Jermenija 3, Malta 0.

Grupa C: Kazahstan - Njemačka 0:3 (0:2), Austrija - Farska Ostrva 6:0 (3:0), Švedska - Republika Irska 0:0.

Tabela: Njemačka 13, Švedska 8, Austrija, Republika Irska 7, Kazahstan 1, Farska Ostrva 0.

Grupa D: Andora - Turska 0:2 (0:2), Holandija - Estonija 3:0 (0:0), Mađarska - Rumunija 2:2 (1:0).

Tabela: Holandija 15, Mađarska, Rumunija 10, Turska 6, Estonija 3, Andora 0.

Grupa E: Slovenija - Island 1:2 (1:0), Norveška - Albanija 0:1 (0:0). Danas: Kipar - Švajcarska.

Tabela: Švajcarska 10, Albanija, Island 9, Norveška 7, Slovenija, Kipar 3.

Grupa F: Izrael - Portugal 3:3 (2:1), Luksemburg - Azerbejdžan 0:0. Danas: Sjeverna Irska - Rusija.

Tabela: Rusija 12, Izrael, Portugal 8, Sjeverna Irska, Azerbejdžan 3, Luksemburg 2.

Grupa G: Lihtenštajn - Letonija 1:1 (1:1), Slovačka - Litvanija 1:1 (1:1), BiH - Grčka 3:1 (2:0).

Tabela: BiH 13, Grčka 10, Slovačka 8, Litvanija 5, Letonija 4, Lihtenštajn 1.

Grupa I: Španija - Finska 1:1 (1:0), Francuska - Gruzija 3:1 (1:0). Tabela: Francuska 10, Španija 8, Gruzija 4, Bjelorusija 3, Finska 2.