Hrvatska bolja od Srbije, presudili Mandžukić i Olić

Hrvatska je bez problema sačuvala prednost iz prvog poluvremena i upisala 13 bod u kvalifikacijama. Srbija je ostala na četiri
48 komentar(a)
Ažurirano: 22.03.2013. 19:28h

Tok meča

Kraj utakmice, Hrvatska je bez problema sačuvala prednost iz prvog poluvremena i upisala 13 bod u kvalifikacijama.

Srbija je ostala na četiri.

Kada se sve sagleda, Srbija je imala bolje šanse, ali je domaća selekcija pokazala kvalitet i iskustvo.

Iskoristila je dvije greške gostiju i trijumfovala.

Nova prilika za Srbiju u 92. minutu, ali je Pletikosa opet bio uspješniji od Đorđevića

Igra se posljednji minut regularnog dijela, sudija Čakir je odlučio da s eigra još 180 sekundi.

Posljednja izmjena u Hrvatskoj, Olića, strijelca drugog gola, mijenja Vukojević.

Druga izmjena u domaćoj selekciji - iz igre je izašao Strinić, a ušao Lovren.

Kakva šansa za Srbiju u 78. minutu.

Tadić je fenomenalno uposlio Đuričića, koji je šutirao sa desetak metara.

Pletikosa je odbranio, na loptu je natrčao Điorđević, ali je golman Hrvatske opet sjajno intervenisao.

Prva izmjena u domaćem timu - Domagoj Vida je ušao u igru umjesto Nika Kranjčara.

Šansa za domaćina, Rakitić je ubacio loptu u peterac Srbije, ali je Olić zakasnio.

Drugo poluvrijeme počelo je šansom Srbije, Kolarov je odlično šutirao, lopta je prošla tik pored stative Pletikose.

Kraj prvog poluvremena, domaća selekcija mnogo, mnogo bolja, pa otuda i ubjedljiva prednost.

Srbija nije mogla da sastavi dva pasa kako treba. Odbrana, od koje su najviše očekivala, kiksala je nekoliko puta.

Sudija Čakir produžio je prvo poluvrijeme za dva minuta

2:0 (Olić - 37. minut) - Srna je ubacio loptu u kazneni prostor, odbrana Srbije je loše reagovala, kao i golman Brkić, koji je ostao na liniji.

Takav poklon iskoristio je Olić i duplirao prednost svoje selekcije.

1:0 (Mandžukić - 23. minut) - Kolarov je loše izveo prekid, loptu je uzeo Rakitić, uposlio je Olića, koji je dodao do napadača Bajern Minhena, koji je poslao loptu iza leđa Brkića.

Poluprilika za Srbiju, Kolarov je uposlio Đuričića, ali je Ćorluka klizećim startom otklonio opasnost.

U 8. minutu prva izmjena, i to prinudna, u selekciji Srbije.

Šćepović je povrijeđen, u igru je ušao Filip Đorđević, član Nanta.

Utakmica je počela

Koreografija je bila fenomenalna, čitav stadion je bio u bojama zastave Hrvatske.

Kao što se očekivalo, čitav stadion je zviždao himni Srbije.

Sa druge strane, gostujući fudbaleri su aplaudirali na himnu Hrvatske.

Duel Hrvatske i Srbije, koji se igra u "Maksimiru" u sklopu kvalifikacija za SP u Brazilu naredne godine, privlači najviše pažnje evropske javnosti.

Domaća selekcija je prva na tabeli zajedno sa Belgijom sa 10 bodova, dok Srbija ima četiri i mora da ostane neporažena da bi zadržala šanse za baraž.

Igor Štimac, selektor Hrvatske, odlučio je da na teren izvede sastav u formaciji 4-4-2.

Iznenađenje je Mateo Kovačić, vezista Intera, jer se očekivalo da duel počne Igor Vukojević

"Vatreni" će igrati u sastavu: Pletikosa - Srna, Ćorluka, Šimunić, Strinić - Kovačić, Modrić, Kranjčar, Rakitić - Olić, Mandžukić.

Iznenađenje je pripremio i selektor Srbije Siniša Mihajlović.

U startnoj postavi naći će se Marko Šćepović, napadač Partizana.