Čelzi opet treći, poraz Totenhema

Čelzi bi ako završi na trećem mjestu direktno otišao u Ligu šampiona, a Totenhem je sada dodatno zakomplikovao stvari jer ima četiri boda i utakmicu više od Arsenala na petom mjestu
Eden Azar, Foto: Reuters
Ažurirano: 17.03.2013. 18:28h

Zahvaljujući laganoj pobjedi protiv Vest Hema od 2:0, te šokantnom porazu Totenhema od Fulama kod kuće, Čelzi je ponovo na trećem mjestu - tim Rafaela Benitesa nakon 30 kola ima bod više i meč manje od Sparsa.

Ako završi na trećem mjestu Čelzi bi direktno otišao u Ligu šampiona, a Totenhem je sada dodatno zakomplikovao stvari jer ima četiri boda i utakmicu više od Arsenala koji je na petom mjestu. Četvrta ekipa Premijer lige će igrati u kvalifikacijama za elitno evropsko takmičenje...

"Plavci" su na svom "Stamford bridžu" slavili golovima Frenka Lamparda (njegov 200. pogodak u dresu londonskog kluba) u 19. i Edena Azara u 50. minutu.

"Ovaj osjećaj mogu da uporedim samo sa osvajanjem Lige šampiona i titula u prvenstvu. Dati 200 golova za Čelzi... Nikada nisam ni sanjao da mogu to da uradim", rekao je ponosni Lampard.

S druge strane, Totenhem nije reagovao poslije teškog meča sa Interom u Ligi Evrope, a nije mu pomogao ni Garet Bejl.

Sastavu Andrea Viljaš-Boaša je bodove sa "Vajt Hart lejna" odnio bivši fudbaler Totenhema Dimitar Berbatov.

Bio je to prvi poraz Totenhema kod kuće još od 3. novembra 2012. i duela sa Viganom.

Totenhem nije bio poražen više od tri mjeseca, a onda je u sedam dana izgubio tri puta - prvo od Liverpula, potom od Intera, a sada i od Fulama...

Sanderlend i Norič su remizirali na Stadionu svjetlosti (1:1), dok je Vigan pogotkom Arune Konea u 90. minutu slavio protiv Njukasla (2:1).

Čelzi - Vest Hem 2:0 (Lampard 19, Azar 50)

Vigan - Njukasl 2:1 (Besežur 18, Kone 90 - Santon 72)

Sanderlend - Norič 1:1 (Gardner (penal) 40 - Hulahan 26)

Totenhem - Fulam 0:1 (Berbatov 52)