Bazel i Rubin u četvrtfinalu

2 komentar(a)
Zenit, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 14.03.2013. 20:12h

Fudbaleri Bazela plasirali su se u četvtfinale Lige Evrope, pošto su večeras u Sankt Peterburgu izgubili od Zenita sa 1:0 (1:0).

Zenit nije uspio da nadoknadi minus od dva gola iz prvog meča, koliko je Bazel slavio u Švajcarskoj.

Domaćin je cijelo drugo poluvrijeme imao igrača više, jer je Čileanac Marselo Dijaz dobio drugi žuti karton u 45. minutu, ali ni to nije bilo dovoljno za izabranike Lućana Spaletija.

Najveću šansu da odvede meč u produžetke tri minuta prije kraja imao je Širokov, čiji je penal odbranio golman Bazela Zomer.

Jedini gol na meču postigao je Aksel Vicel u 30. minutu.

Za razliku od Zenita, drugi ruski klub, Rubin prošao je u četvrtfinale pobjedom nad Levanteom u produžecima.

Golove za tim iz Kazanja postigli su Rondon u 100. i Djandjun u 111. minutu.