Real teško do pobjede u Vigu, ali je preuzeo drugo mjesto od Atletika

60 pregleda 1 komentar(a)
Kristijano Ronaldo, Foto: Reuters
Ažurirano: 10.03.2013. 22:34h

Fudbaleri Real Madrida namučili su se u Vigu, ali su na kraju ipak savladali Seltu (2:1) i preoteli drugu poziciju gradskom rivalu Atletiku, koji je kod kuće poražen od Real Sosijedada.

Kristijano Ronaldo je postigao oba gola za “merengese” i tako došao do cifre od 19 pogodaka u 2013. godini (Lionel Mesi je postigao “samo” 16).

CR7 je u 61. minutu sa pet metara lagano zatresao mrežu Havija Varasa, a u 72. je postavio konačnih 2:1 iz penala, nakon što je golman domaćih faulirao Kaku.

Između dva gola Ronalda, Selta je izjednačila - Jago Aspas je pucao sa ivice peterca, a lopta se odbila od Pepea i prevarila Dijega Lopesa.

Gol odluke na “Vinsente Kalderonu” za sva tri boda Real Sosijedada postigao je Ćabi Prijeto u 53. minutu.

Klub iz San Sebastijana tako je izbio na peto mjesto na tabeli.

Atletik Bilbao je kod kuće savladao Valensiju sa 1:0, dok su Levante i Hetafe igrali bez golova.

Atletiko Madrid – Sosijedad 0:1