PSŽ stao u Remsu, Sent Etjen se probio u vrh

Krikovjak, Foto: Beta AP
Ažurirano: 02.03.2013. 22:48h

Pari Sen Žermena zaustavljen je u pohodu na titulu porazom u Remsu (1:0), u utakmicama 27. kola prvenstva Francuske.

Parižani su neočekivano poklekli u Šampanji, gdje je njihov udarni tandem Ibrahimović-Laveci bio nemoćan, a nije pomogao ni ulazak Dejvida Bekama pola sata pred kraj meča.

Pobjedonosni gol za podvig domaćina, i to sa igračem manje, nakon drugog žutog kartona Glombaru u 60. minutu, postigao je Krikovjak u 64. minutu.

Rems je neočekivanim uspjehom preskočio Sošo na tabeli i udaljio se od zone ispadanja.

Sent Etjen se probio u vrh tabele savladavši kod kuće Nicu sa 4:0, i preuzeo treće mjesto sa sedam bodova zaostatka za vodećim PSŽ.

Derbi Korzike između Bastije i Ajačija pripao je domaćinu (1:0), a meč je obilježen sa čak pet crvenih kartona.

Bastija - Ajačio 1:0