Roben srušio Dortmund

Duel dva najveća njemačka kluba na ispunjenoj “Alijanc areni” odlučio je Arjen Roben, maestralnim golom u 43. minutu
1 komentar(a)
Roben, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 27.02.2013. 21:59h

Bajern je tri godine patio u mečevima sa Borusijom Dortmund, stvari se očigledno mijenjaju ove sezone - nakon Bundes lige, gdje su pobjegli čak 17 bodova, Bavarci su presudili “milionerima” i u Kupu (1:0).

Duel dva najveća njemačka kluba na ispunjenoj “Alijanc areni” odlučio je Arjen Roben, ovogodišnji džoker Jupa Hajnkesa. Holanđanin je napokon dobio šansu od početka (umjesto povrijeđenog Riberija) i iskoristio je na mastralan način - šut sa ivice šesnaesterca nekadašnjeg igrača Reala i Čelzija bio je u 43. minutu neuhvatljiv za golmana Vajdenfelera.

Bajern je bio bolji, naročito u prvom poluvremenu, kada su se ređale šanse pred golom aktuelnog šampiona. Roben dva puta, Kros i Havi Martinez promašili su zicere da donesu rano vođstvo domaćem timu. A onda je Holanđanin pogodio iz mnogo teže pozicije...

Do kraja meča, Borusija nije imala pravu šansu da izjednači.

Osim Bajerna, u polufinale Kupa Njemačke plasirali su se Štutgart (pobjeda nad Bohumom 2:0), te Volfsburg i Frajburg u utorak.

Parovi polufinala biće određen žrijebom, ali je već jasno da su Bavarci na dobrom putu da osvoje duplu krunu.