Juventus bez igre do ubjedljive pobjede

Juve savladao Sijenu (3:0), kojoj je presudio kapiten Đanluka Pegolo, jer je pogriješio kod prva dva gola velikana iz Torina
Stefan Lihtštajner, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 24.02.2013. 16:29h

Juventus je još jednom pokazao odliku velike ekipe - iako je igrao veoma skromno, tim Antonija Kontea je lako izašao na kraj sa Sijenom (3:0).

Ekipi iz Toskane je, zapravo, presudio kapiten Đanluka Pegolo, koji je pogriješio kod prva dva gola Juvea.

Golman Sijene je u 30. minutu pokušao da prekine odličan pas Mirka Vučinića ka Stefanu Lihtštajneru, ali je samo izboksovao loptu do njegove potkoljenice, a ona se odbila direktno u mrežu.

Pegolo je kiksao i u 74. minutu, jer nije zaustavio nedovoljno jak šut Sebastijana Đovinka.

Sijena je tek tada počela da igra, ali su udarce Inosenta Emeghare i Kristijana Terlicija zaustavile prečka (uz pomoć Đanluiđija Bufona), odnosno stativa.

I stigla je kazna, jer je Pol Pogba sjajnim udarcem sa 20 metara zaključio meč u 89. minutu.

„Stara dama”, za koju je 64 minuta igrao Vučinić, ovom je pobjedom stekla sedam bodova prednosti nad Napolijem.

Tim Valtera Macarija sjutra gostuje Udinezeu, a to će biti zagrijavanje za duel dvije vodeće ekipe, koji se već u petak igra u Napulju.

Izuzetno uzbudljiv meč odigran je na Sardiniji, gdje je Kaljari savladao Torino sa 4:3. „Bikovi” su 90. minutu izjednačili, iako su imali dva igrača manje, ali je kapiten domaćih Danijele Konti već u narednom napadu postavio konačan rezultat.

Važne pobjede u borni za Evropu su ostvarile Katanija i Roma, koje su u gostima savladale Parmu (2:1), odnosno Atalantu (3:2).

REZULTATI 26. KOLA

Juventus - Sijena 3:0

Lihtštajner 30, Đovinko 74, Pogba 89.

Atalanta - Roma 2:3

Livaja 8, 44 - Markinjo 12, Pjanić 34, Torosidis 71.

Kaljari - Torino 4:3

Sau 37. (penal), Konti 75, 90+2, Pinilja 87. (penal) - Ćerći 47, Stevanović 54, Bjanki 90. (penal)

Parma - Katanija 1:2