Bavarci sa šest golova čestitali jubilej Hajnkesu

Odavno je jasno da Bavarcima ove sezone Salatara ne može da izmakne, ali se mnogi pitaju gdje su granice timu iz Minhena - pogotovo nakon šestice kojom je sa „Alijanc arene" ispraćen Verder (6:1)
2 komentar(a)
Bajern, Foto: REUTERS
Ažurirano: 23.02.2013. 19:49h

Bajern je Bundes ligu učinio dosadnom, makar kada je borba za titulu u pitanju.

Odavno je jasno da Bavarcima ove sezone Salatara ne može da izmakne, ali se mnogi pitaju gdje su granice timu iz Minhena - pogotovo nakon šestice kojom je sa "Alijanc arene" ispraćen Verder (6:1).

Igrači Bajerna su tako na najbolji način čestitali Jupu Hajnkesu 1000. meč u karijeri (kao fudaler i kao trener) u Bundes ligi, a veliki trijumf su potpisali Arjen Roben, Ćavi Martines, Gebre Selasije (autogol), Mario Gomes sa dva pogotka i Frank Riberi.

Jedini gol za goste dao je Belgijanac Kevin de Brujne koji u Bremenu igra na pozajmici iz Čelzija.

"Nisam zadovoljan početkom meča. Trebalo nam je 20 minuta da nađemo ritam, a to ne smije da nam se dešava. Čak ni kada imamo šest novih igrača u prvom timu kao protiv Verdera", rekao je Hajnkes koji je kao igrač debitovao u Bundes ligi u avgustu 1965. godine.

Bajern je do sada osvojio 60 bodova u prvenstvu, dao je 63, a primio svega osam golova...

A Hanover se pobrinuo da subota ne prođe samo u znaku lidera - tim Mirka Slomke je deklasirao kod kuće Hamburger sa 5:1.

Sve što je HSV uradio bilo je izjednači na 1:1 (pogodio Rafael van der Vart u 13. minutu), a onda je doživio potop.

Dueli Štutgart - Nirnberg i Majnc - Volfsburg su završeni bez pobjednika (1:1), dok je Augsburg pobijedio Hofenhajm sa 2:1.

Šalke je prekinuo seriju od četiri meča bez pobjede i savladao Fortunu iz Dizeldorfa (2:1), a dvostruki strijelac je bio Kamerunac Žoel Matip.

Drugi, pobjedonosni, Matip je postigao u 81. minutu.

Augsburg - Hofenhajm 2:1 (Đi 45, Melders 79 - De Kamargo 90+1)

Bajern - Verder 6:1 (Roben 25, Martines 29, Gebre Selasie (autogol) 49, Gomes 52, 89, Riberi 86 - De Brujne 58)

Hanover - Hamburger 5:1 (Dijuf 7, Hušti (penal) 39, Ja Konan 45, 68, Abdelaue 85 - Van der Vart 13)

Majnc - Volfsburg 1:1 (Cimling 5 - Naldo 15)

Štutgart - Nirnberg 1:1 (Traore 51 - Fojlner 77)

Šalke - Fortuna D. 2:1 (Matip 29, 81 - Belinghauzen 56)