Junajted sve bliži tituli, Kasorla spasao Arsenal

1 komentar(a)
Rajan Gigs, Foto: REUTERS
Ažurirano: 23.02.2013. 17:26h

Mančester junajted je u gostima savladao Kvins Park Rendžers sa 2:0, dok je Arsenal na svom terenu bio bolji od Aston Vile 2:1, u najvažnijim mečevima 27. kola Premijer lige.

Junajtedu je vrata četvrte uzastopne pobjede u šampionatu otvorio Brazilac Rafael u 23. minutu, a konačan rezultat postavio je veteran Rajan Gigs u 80. minutu.

Velšaninu je ovo bio 999. meč u seniorskoj karijeri - odigrao je ukupno 931 utakmicu za "đavole", za Vels 64, te 4 za Veliku Britaniju.

"Crveni đavoli" sada imaju čak 15 bodova više od gradskog rivala Sitija.

Poslije poraza od Blekburna u FA kupu i Bajerna u Ligi šampiona, navijači Arsenala konačno su mogli da vide pobjedu svog tima.

Junak trijumfa bio je Santi Kasorla, dvostruki strijelac, a pogodak za pobjedu od 2:1 postigao je u 84. minutu.

Važnu pobjedu u borbi za opstanak ostvario je Vigan koji je u gostima deklasirao direktnog konkurenta, Reding sa 3:0.

Najzaslužniji za trijumf gostiju bio je dvostruki strijelac Aruna Kone.

Fulam je pobijedio Stouk 1:0, a gol odluke, u finišu prvog poluvremena, postigao je bugarski internacionalac Dimitar Berbatov koji je fantastičnim volejom savladao golmana Stouka Asmira Begovića.

Gosti su u 55. minutu propustili idealnu priliku za izjednačenje, pošto je golman Fulama Mark Švarcer odbranio penal Džonatanu Voltersu.

Fulam - Stouk 1:0 (Berbatov 45+1)

Arsenal - Aston Vila 2:1 (Kasorla 6, 84 - Vajman 68)

Norič - Everton 2:1 (Kamara 84, 90+4 - Osman 39)

KPR - Mančester junajted 0:2 (Rafael 23, Gigs 80)

Reding - Vigan 0:3 (Kone 44, 45+2, Figeroa 48)

VBA - Sanderlend 2:1 (Lukaku 35 (penal), 75 - Sesenjo 80)