Nikolić pogurao Steauu ka senzaciji

Crnogorski napadač pogodio sa bijele tačke u penal-seriji i učestvovao u velikom preokretu Steaue, koja je nadoknadila dva gola zaostatka protiv Ajaksa
1 komentar(a)
Ažurirano: 21.02.2013. 23:26h

Branilac titule u Ligi Evrope, madridski Atletiko predao je krunu. Bolji je u dvomeču bio ruski Rubin, koji je pred svega 2.593 navijača na moskovskom “Lužnjikiju” izgubio od “kolčonerosa”, ali ga je u osminu finala odvela pobjeda u Madridu (2:0). Strijelac jedinog gola bio je Radamel Falkao, čime je postao rekorder najmasovnijeg evropskog taklmičenja sa 31 golom.

"Igrali smo odlično i bili bolji rival tri poluvremena u ovom dvomeču, ali nismo imali sreće da realizujemo šanse. U svakom slučaju smo pokazali da smo ekipa koja igra do kraja i bez kalkulacija u svakom takmičenju", kazao je trener Atletika, Dijego Simeone.

Miljenik sreće bio je i ruski prvak, Zenit, koji je preživio pakao na “Enfildu” i zahvaljujući sjajnim odbranama Vjačeslava Malafejeva ali i greški Džejmija Karagera, plasirao se u osminu finala. Ni Anžiju našeg Željka Petrovića nije bilo svejedno u Hanoveru, ali su izabranici Gusa Hidinka izdržali pritisak u posljednjih 20 minuta.

Za razliku od Liverpula, londonski klubovi su do prolaza došli u posljednjim trenucima. Totenhem je bio na rubu ponora u Lionu, koji je zaboravio da su “pijevci” samo dva puta u istoriji eliminisani nakon pobjede na svom terenu (33 prolaska), a da se tradicija nastavi pobrinuo se Musa Dembele sjajnim golom u 90. minutu.

A kada su se na “Stemfordu” očekivali produžeci, jer je Sparta vodila do nadoknade, Eden Azar je raspalio sa 20 metara...

Stefan Nikolić je održao obećanje i Steaua je u revanšu na svom terenu anulirala dva gola prednosti Ajaksa. Nikolić je doprinio golom u drugoj seriji penal- ruleta za odlazak na “Stemford bridž” i veliki obračun sa Čelzijem u osmini finala.

Latovlevici 38, Hirihes 76

Prvi susreti osmine finala Lige Evrope igraju se u četvrtak 7. marta, dok su revanši sedam dana kasnije.

Sastaju se: Totenhem - Inter, Štutgart - Lacio, Plzenj - Fenerbahče, Benfika - Bordo, Anži - Njukasl, Levante - Rubin, Bazel - Zenit i Čelzi - Steaua.