Ažurirano: 27.06.2018. 10:04h

Da je Leo Mesi gazda u selekciji Argentine i nije tajna.

Spekuliše se da je sastavio spisak igrača koji idu u Rusiju, da zbog njega u timu nema, recimo, Maura Ikardija...

Da je as Barselone zaista i igrač, i kapiten, i vođa vidjelo se sinoć tokom meča sa Nigerijom.

Mesi je prvo, pred početak drugog poluvremena, održao kratak sastanak sa igračima, da bi nakon izjednačenja Nigerije, takođe, davao instrukcije ("rekao nam je da šutiramo kad god dođemo u priliku", prenio je Markos Roho), a TV kamere uhvatile su trenutak kada ga selektor Horhe Sampaoli pita koga da ubaci u igru:

"Da li da idem sa Kunom (Aguerom)?", pitao je Sampaoli Mesija.

Očito da mu je Mesi odobrio izmjenu, jer je Aguero ušao u igru desetak minuta prije kraja...

Argentina je sinoć pobijedila Nigeriju 2:1, golom Roha u finišu meča, i izborila plasman u osminu finala, gdje je čeka duel sa Francuskom.