Barselona pregazila Hetafe, poraz Atletika

Da se gostima loše piše najavio je Aleksis Sančez u 6. minutu, a već u 13. prednost je duplirana nakon što je Leo Mesi matirao Đordi Godina
50 pregleda 0 komentar(a)
Barselona, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 10.02.2013. 22:55h

Barselona je dala čak šest golova Hetafeu na "Nou Kampu" (6:1) i upisala 20. pobjedu u 23 meča ove sezone u Primeri.

Da se gostima loše piše najavio je Aleksis Sančes u 6. minutu, a već u 13. prednost je duplirana nakon što je Lionel Mesi dao 35. gol u ligi.

U nastavku, Katalonci su bili još efikasniji (strijelc David Vilja i Teljo), a počasni pogodak za Hetafe je postigao Alvaro Vaskes desetak minuta prije kraja.

I kada se činilo da više neće biti golova, Barselona je u zaostavnom vremenu još dva puta pogodila mrežu gostiju. Prvo je Andres Inijesta pogodio na isteku 90. minuta, a samo 60 sekundi kasnije konačan rezultat postavio je Đerard Pike. Ovo je bila Barseloni 16. vezana pobjeda na svom terenu.

Atletiko Madrid je izgubio u predgrađu od Rajo Valjekana (2:1), a Radamel Falkao je golom u 94. minutu sam sebi čestitao 27. rođendan.

Andrija Delibašić je bio na terenu od od 75. minuta kada je zamijenio Karilja, strijelca drugog gola za "pčelice".

RAJO - ATLETIK B. 2:1