Juve lako sa Fiorentinom, evrogol Vučinića, remi u Rimu

Vučinić, kojem je ovo bio šesti gol u Seriji A ove sezone, zamijenjen je u 61. minut jer se požalio na povredu, dok je Jovetić na terenu bio 13 minuta duže
3 komentar(a)
Ažurirano: 09.02.2013. 22:17h

Šampion je pokazao ko je gazda u italijanskom fudbalu, a Mirko Vučinić u direktnom duelu pobijedio saigrače iz reprezentacije Stevana Jovetića i Stefana Savića.

Juventus je slavio sa 2:0, mogao je i ubjedljivije, a nakon nekoliko šansi na obje strane na startu zablistao je Crnogorac u dresu "stare dame" - kapiten crnogorske reprezentacije je u 20. minutu pravim projektilom sa više od 20 metara matirao Emilijana Vivijana i trasirao put torinskom klubu ka trijumfu.

Ubrzo nakon gola, Mirko je imao još jednu veliku šansu, ali je šutirao pravo u golmana protivnika.

Prvo poluvrijeme je, inače, bilo mnogo interesantnije od drugog, jer je u tih 45 minuta opasna bila i "viola".

Sve bi vjerovatno bilo drugačije da je Jovetić iskoristio zicer za koji se sam majstorski izborio. Najboljem igraču „ljubičastih”je kod 0:0 Đanluđi Bufon odbranio veliku šansu sa 10 metara...

Bufon "skida" zicer Jovetiću

Drugi gol za Juve je dao Alesandro Matri nakon što je iskoristio sjajnu asistenciju Artura Vidala.

"Juve je jednostavno pokazao koliko je superioran. Pokušali smo sve, u nekim momentima i igrali svoju igru, ali to nije bilo dovoljno. Da li smo se loše branili? Sada se otvaraju mnoga pitanja, ali ova ekipa raste i ovakvi mečevi joj samo pomažu da stasa", kazao je trener Fiorentine Vinćenco Montela.

Vučinić, kojem je ovo bio šesti gol u Seriji A ove sezone, zamijenjen je u 61. minutu jer se požalio na povredu, dok je Jovetić na terenu bio 13 minuta duže.

Stefan Savić je, s druge strane, u igri bio do poluvremena. Italijanski mediji su kasnije javili da je Vučinić povrijedio desno koljeno i da je pod znakom pitanja za duel sa Seltikom u Ligi šampiona koji se igra u utorak.

Interesantno, u Juventusu nakon meča nisu bili baš raspoloženi za priču - trener Anđelo Alesio je izbjegao konferenciju za medije, pa se pred novinare pojavio sportski direktor Pavel Nedved.

"U januaru smo imali blagi pad forme, to se odrazilo i na rezultate. Sada smo spremni, ekipa jedva čeka meč sa Seltikom u Ligi šampiona", kazao je Nedved.

A nakon spektakularnog meča na "Olimpiku" između Lacija i Napolija Juventus je pobjegao Napolitancima na pet bodova.

Derbi u Rimu je završen bez pobjednika (1:1), a na kraju više treba da žali domaćin.

Lacijali su, naime, vodili (gol Serđa Flokarija u 11. minutu), imali i nekoliko šansi da obezbijede tri boda (najveću Senad Lulić), a onda je uslijedi kazna - Ugo Kampanjaro je u 87. nakon kornera prelijepim volejom donio bod timu Valtera Mazarija.

Golčina Kampanjara

Milan sa Marijom Balotelijem sjutra gostuje Kaljariju, Inter čeka Kjevo, dok Roma ide u Đenovu - "vučicu" će prvi put nakon otkaza Zdenjeku Zemanu voditi Aurelio Andreacoli.

Lacio - Napoli 1:1 (Flokari 11 - Kampanjaro 87)

Juventus - Fiorentina 2:0 (Vučinić 20, Matri 41)