Siti iščupao bod protiv Liverpula, Junajted na +9

3 komentar(a)
Stiven Džerard, Foto: Reuters
Ažurirano: 03.02.2013. 18:23h

U posljednjem meču 25. kola Premijer lige, aktuelni šampion Mančester siti je iščupao remi protiv Liverpula (2:2), pa sada za gradskim rivalom Junajtedom kasni čak devet bodova.

"Građani" su poveli preko Edina Džeka, koji je iskoristio asistenciju Džejmsa Milnera u 23. minutu.

Šest minuta kasnije, Liverpul je izjednačio preko djeteta Sitija, Danijela Staridža, a domaći su protestovali jer sudija prije gola nije sudio očigledan faul Danijela Agera nad Džekom.

Liverpul je u nastavku bio bolji, a u 73. minutu je stigao do zasluženog vođstva nakon gola za TV špice Stivena Džerarda - kapiten "redsa" je sa skoro 30 metara odapeo i pogodio tik uz stativu.

Činilo se da će Liverpul upisati prvu pobjedu u sezoni na timovima koji su u prvih 10 na taveli, ali je u 78. minutu Serhio Aguero majstorski kaznio nepotrebno istrčavanje Pepa Reine i postavio konačnih 2:2.

Ranije danas, Totenhem je sjajnim golom Gareta Bejla slavio na gostovanju Vest Bromiču.

Mančester siti - Liverpul 2:2

Džeko 23, Aguero 78 - Staridž 29, Džerard 73.

VBA - Totenhem 0:1