Poraz Reala, autogol Ronalda!

Istorijska pobjeda Granade nad „kraljevskim klubom” tako će se pamtiti i po prvom autogolu portugalskom majstora u karijeri.
5 komentar(a)
Ronaldo, Foto: REUTERS
Ažurirano: 02.02.2013. 23:39h

Real je odavno izgubio motiv da juri za Barselonom, ali ovo što se dešava Madriđanima ove sezone u Primeri sve više iritira navijače.

"Nije sramota ne osvojiti titulu. Ali, blamiranja je bilo dosta", napisao je navijač na forumu "Marke" iziritiran porazom u Granadi (1:0), ukupno 5. ove sezone u Primeri koji je upisao aktuelni šampion.

Da situacija bude još gora, Kristijano Ronaldo je opet bio strijelac, ali ovog puta je zatresao sopstvenu mrežu.

"Real je bio nula u Granadi", nije štedio Madriđane tiražni "As".

Bio je Real opet previše mek na gostovanju, često i neorganizovan, ali mu nije falilo šansi, naprotiv...

Najveću je promašio Karim Benzema u samom finišu kada je promašio sve sa svega desetak metara. Tada je bilo jasno da Žoze Murinjo napušta Granadu poražen i ponižen...

Granadi je ovo prvi trijumf nad Realom u četvrtom međusobnom duelu. U prethodna tri je primila deset golova, sinoć nije morala da postigne nijedan da bi srušila tradiciju.

S druge strane, Realu je ovo sedmo gostovanje ove sezone na kojem nije došao do tri boda.

Atletiko Madrid danas dočekuje Betis i pobjedom bi pobjegao gradskom rivalu na sedam bodova, dok Barselona ima šansu da trijumfom u Valensiji ode na plus 18!

"Ne zavisi od tabele kako žemo igrati. Svaki meč je posebna priča, ali u svakom želimo da pobijedimo. Titula? Dok god i matematički ne dođemo do nje, opuštanja neće biti", rekao je kapiten Barselone Karles Pujol.

Osasuna je pogotkom Armenterosa početkom drugog poluvremena savladala Seltu u Pamploni, dok je Hetafe bio bolji od Deportiva - domaćin je u predgrađu Madrida slavio sa 3:1, iako je već u 12. minutu bio u zaostatku.

Pet golova je viđeno u Barseloni - Espanjol je bio bolji od Levantea rezultatom 3:2.

Osasuna - Selta 1:0 (Armenteros 55)

Hetafe - Deportivo 3:1 (Kastro 25 (penal), Alvaro 81, Kolunga 84 - Pici 12)

Espanjol - Levante 3:2 (Ibora 42 (autogol), Stuani 67, Garsija 69 - Ruben Garsija 47, Martins 87)

Granada - Real 1:0 (Ronaldo (autogol)