Bajern siguran u Majncu, Grojter Firt šokirao Šalke

Bajern je slavio u Majncu 3:0, u utakmici 20. kola Bundeslige, upisao 16. trijumf i nastavio pohod ka šampionskoj tituli.
57 pregleda 0 komentar(a)
Bajern, Foto: Beta AP
Ažurirano: 02.02.2013. 19:58h

Gosti su poveli u 41. minutu preko Tomasa Milera, dok je Mario Mandžukić u drugom poluvremenu postavio konačan rezultat i sa dva gola stigao do brojke od 14 golova u sezoni.

Hrvatski reprezentativac je prvo protivničkog golmana savladao u 50. minutu poslije sjajne asistencije Alabe, a drugi put u listu strijelaca upisao se sedam minuta kasnije.

Majncu je ovo bio prvi poraz nakon dvije pobjede remija u posljednje tri utakmice.

Grojter Firt je u Gelzenkirhenu šokirao domaći Šalke sa 2:1 i i došao do važne pobjede u borbi za opstanak.

Šalke je poveo golom Mišela Bastosa u 47. minutu, pet minuta kasnije izjednačio je Klaus, da bi srpski reprezentativac Nikola Đurđić prvijencem u Bundes ligi u 90. minutu donio gostima veliku pobjedu.

Nakon dva vezana poraza, Fortuna je u Diseldorfu savladala Štutgart sa 3:1, zahvaljući dvostrukom strijelcu Robiju Kruseu (10. i 37. minut), dok je pobjedu domaćina "ovjerio" Oliver Fink u 76. minutu.

Hofenhajm je slavio protiv Frajburga sa 2:1, dok pobjednika nije bilo na na meču između Volfsburga i Augsburga.

U posljednjem meču dana, Ajntraht je u gostima pobijedio Hamburg sa 2:0 i nastavio borbu za mjesto koje vodi u Ligu šampiona sljedeće sezone.

To je bila prva pobjeda Ajntrahta u Hamburgu još od 1998. godine.

Junak velike i važne pobjede gostiju iz Frankfurta bio je debitant, hrvatski internacionalac Srđan Lakić, koji je postigao oba gola.

Šalke - Grojter Firt 1:2