Minimalna pobjeda Atletika protiv Sevilje, odluka u revanšu

Atletiko u Madridu slavio 2:1. Sva tri gola postignuta su u drugom poluvremenu, sva tri iz penala, sva tri nakon igre rukom
Atletiko, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 31.01.2013. 23:27h

Atletiko je u prvom meču polufinala Kupa Kralja savladao Sevilju u Madridu sa 2:1, pa će putnik u finale biti poznat tek nakon revanša u Andaluziji 27. februara.

Sva tri gola na "Visente Kalderonu" postignuta su u drugom poluvremenu, sva tri iz penala, sva tri nakon igre rukom! Sevilja je završila utakmicu sa devet, Atletiko sa deset fudbalera na terenu.

Poveli su "kolčonerosi" golom Dijega Koste sa bijele tačke u 49. minutu, a u svlačionicu je morao Spahić. Gosti su na isti način izjednačili sedam minuta kasnije preko Negreda, kada je pod tuš morao Godin.

Konačno, u 76. minutu domaćinu je dosuđen još jedan penal, a Dijego Kosta bio je precizan po drugi put.

Na uzbuđenja je stavljena tačka pet minuta prije kraja, kada je Navaro morao u svlačionicu zbog divljačkog starta. Gosti su ipak izdržali da ne prime treći gol, pa se oba tima nadaju da će se radovati u revanšu.