Gana i Mali u četvrtfinalu

Mali će u četvrtfinalu igrati sa Južnom Afrikom, a Gana sa Kape Verdeom. Ti mečevi su na programu u subotu...
Gana, Foto: Reuters
Ažurirano: 28.01.2013. 20:24h

Nakon utakmica u grupi B poznata su i prva dva para četvrtfinala na Kupu afričkih nacija - Južnoj Africi i Kape Verdeu pridružili su se Gana i Mali.

Gana je pobjedom nad autsajderom Nigerom (3:0) potvrdila prvo mjesto u grupi B i zakazala duel sa Kape Verdeom, drugoplasiranom ekipom iz grupa A.

Strijelci za "crne zvijezde" su bili Asamoa Đan u 6, Kristijan Acu u 23. i Džon Boje u četvrtom minutu nastavka...

Mali je u direktnom okršaju za plasman među osam najboljih protiv Konga ostvario bod koji ga je lansirao na drugo mjesto.

Kongo je dobio penal već poslije 35 sekundi (pogodio Diumersi Mbokani), a konačan rezultat je postavio Mamadu Samasa već u 14. minutu.

Tako je Mali obezbijedio meč sa domaćinom Južnom Afrikom u četvrtfinalu.

Ovi četvrtfinalni mečevi se igraju u subotu, a preostala dva (parovi će biti poznati sjutra i u srijedu) na programu su u nedjelju.