Pobjeda Gane protiv Malija

Jedini gol na stadionu "Nelson Mendela bej" u Port Elizabetu postigao je Mubarak Vakaso iz penala u 38. minutu
Gana, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 24.01.2013. 18:08h

Fudbaleri Gane napravili su veliki korak ka plasman u četvrtfinale Kupa afričkih nacija, nakon pobjeda nad reprezentacijom Malija od 1:0.

Jedini gol na stadionu "Nelson Mendela bej" u Port Elizabetu postigao je Mubarak Vakaso iz penala u 38. minutu, nakon što je Adama Tambura faulirao Emanuela Badua u svom šesnaestercu.

Strijelac jedinog gola dobio je žuti karton, jer je nakon pogotka skinuo dres i pokazao majicu na kojoj je pisalo: "Alah je veliki".

Kako je to njegov drugi žut karton na turniru, Vakaso će propustiti meč trećeg kola protiv Nigera.

Svejedno, "crne zvijezde" imaju četiri boda nakon dva kola i za plasman u narednu rundu vjerovatno će im biti potreban samo bod u posljednjem kolu.

U drugom meču grupe B igraju Niger i DR Kongo.