Atletiko vezao 18 pobjeda na „Kalderonu”, a 948 minuta nije primio gol!

Posljednji gol je postigla Osasuna još 28. oktobra, i to u prvom poluvremenu. Od tada je prošlo 948 minuta bez lopte u mreži Tiba Kurtoe
Atletiko Madrid, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 21.01.2013. 14:52h

Barselona je nedostižna, ali ako Atletiko Madrid nastavi u ovom ritmu moguće je da će Real gledati u leđa gradskom rivalu na kraju Primere.

Tim Dijega Simeona je posebno moćan na „Visente Kalderonu”, gdje je u nedjelju protiv Levantea (2:0) došao do 12. uzastopne pobjede u Primeri (jedna iz prošle sezone).

Time su „kolćonerosi” izjednačili klupski rekord, koji je tadašnji Atletiko avijasion postavio u sezonama 1939/40. i 1940/41.

Pobjednička serija generacije koju je vodio trener Rikardo Zamora trajala od 24. decembra 1939. do 13. oktobra 1940. godine, a prekinula ju je Barselona.

Ovaj tim Atletika je, ipak, nadmašio ekipu čuvenog golmana i dvostrukog šampiona u ulozi trenera, jer je trijumf nad Levanteom bio 18. uzastopni na „Kalderonu”, kada se računaju i po tri utakmice u Ligi Evrope i Kupu kralja.

I to nije sve. Atletiko u posljednjih 10 utakmica kod kuće nije primio gol!

Posljednji je postigla Osasuna još 28. oktobra, i to u prvom poluvremenu. Od tada je prošlo 948 minuta bez lopte u mreži Tiba Kurtoe.