Kongo iznenadio Ganu, Mali bolji od Nigera

Kongo je mogao i do trijumfa, ali je veliku šansu promašio nekadašnji napadač Njukasla Lomana Trezor Lua Lua.
1 komentar(a)
Kongo, Foto: REUTERS
Ažurirano: 20.01.2013. 21:33h

Bez braće Aju, Mikaela Esijena i ostalih zvijezda Gana više nije tako moćna, ali se ipak očekivalo da Kup afričkih nacija u Južnoj Africi otvori pobjedom.

Međutim, Kongo se pobrinuo za iznenađenje - "crne zvijezde" su u prvom meču grupe B u Port Elizabetu osvojile samo bod (2:2).

Gana je vodila sa 2:0 (strijelci Agimejang Badu i Kvadvo Asamoa) i kada se činilo da je sve gotovo, probudio se autsajder - Trezor Mabi Mputu je u 53. smanjio, a zasluženi bod Kongu donio je napadač Anderlehta Dijumersi Mbokani koji je pogodio sa bijele tačke u 69. minutu.

U istoj grupi, Mali je opravdao ulogu favorita protiv Nigera, a jedini gol na meču dao je nekadašnji vezista Barselone (sada član kineskog Dalijena) Sejdu Keita koji je pogodio u 84. minutu.

Sjutra se igraju mečevi u grupi C - aktuelni osvajač Zambija igra sa Etiopijom, a Nigerija protiv Burkine Faso.