Pobjeda Sitija, Liverpul ubjedljiv, Reding šokirao Njukasl

Liverpul je nakon poraza u prethodnom kolu od Mančester Junajteda, ovaj put na svom terenu deklasirao Norič.
David Silva, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 19.01.2013. 19:59h

Mančester Sitija je na svom terenu pobijedio Fulam 2:0, u 23. kolu Premijer lige i, makar na 24 sata, približio se gradskom rivalu Junajtedu na četiri boda razlike.

Pobjedu aktuelnom prvaku donio je dvostruki strijelac, Španac David Silva.

Liverpul je u gostima bio više nego ubjedljiv protiv Noriča 5:0, i obradovao svoje navijače koji dugo nijesu vidjeli baš ubjedljivu pobjedu svog tima.

Po jedan gol postigli su Luis Suarez, Danijel Staridž, Stiven Džerard i Džordan Henderson, a sopstvenu mrežu zatresao je Bredli Džonson.

U malom londonskom derbiju, na Apton Parku, Vest Hem i Kvins Park Rendžers su remizirali 1:1. Gol za domaće dao je povratnik Džo Kol, dok je strijelac za KPR bio novajlija Luk Remi.

Iznenađenje je napravila ekipa Redinga koja je u gostima savladala Njukasl sa 2:1, a oba pogotka za pobjednika postigao je Adam le Fondre.

vest Bromvič Albiona i Aston Vile odigrali su 2:2 u posljednjoj utakmici današnjeg programa. Aston Vila je propustila sjajnu priliku da dođe do trijumfa protiv gradskog rivala, pošto je poslije prvog poluvremena vodila sa 2:0.

Strijelac prvog pogotka za goste bio je Kristijan Benteke u 12. minutu, a vođstvo je duplirao Gabrijel Agbonlahor u 31. minutu.

Kapiten Vest Bromviča je u 49. minutu smanjio zaostatak, a bod domaćinu donio je Piter Odemvingi dva minuta prije kraja utakmice.