Barsa osvojila i Andaluziju

Malaga je bila u igri do 27. minuta i pogotka Lionela Mesija (27. u Primeri ove sezone)
Lionel Mesi, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 13.01.2013. 22:29h

Barselona je od večeras na rekordnih plus 18 u odnosu na Real Madrid - Katalonci su bez problema prošli gostovanje u Andaluziji protiv Malage (3:1) i došli do 18. pobjede u 19 utakmica u Primeri.

Malaga je bila u igri do 27. minuta i pogotka Lionela Mesija (27. u Primeri ove sezone), a Argentinac je učestvovao i kod drugog gola i trećeg gola svog tima - u 50. minutu je asistirao kada je strijelac bio Sesk Fabregas, a potom i Tijagu Alkantari u finišu. Poraz svog tima je samo ublažio Dijego Buonanote.

Ako je već Real miljana daleko iza, Atletiko Madrid se makar trudi da prati Barsu.

„Kolčonerosi” su iz dva prekida (prvo Tijago, a potom i Radamel Falkao iz penala) savladali skromnu Saragosu i uvećali prednost u odnosu na gradskog rivala na sedam bodova...

Betis je pobjedom nad Levanteom (2:0) došao na 4. mjesto na tabeli i sada je u zoni kvalifikacija za Ligu šampiona.

Timu iz Valensije su u Sevilji presudili Kostarikanac Džoel Kempbel i odlični Ruben Kastro.