Goleada Barse poklon Vilanovi, remi Atletika

Ažurirano: 06.01.2013. 22:30h

Barselona se u gradskom derbiju poigravala sa Espanjolom, slavila 4:0 i dala pravi poklon Titu Vilanovi.

Trener Katalonaca se vratio na klupu poslije operacije tumora, i gledao pravu goleadu koja je, nažalost, trajala svega 19 minuta.

Ćavi Ernandes je iskoristio sjajnu asistenciju Andresa Inijeste da postigne prvi gol u 10. minutu, potom je u 16. i 27. bio precizan Pedro Rodriges.

Dvostruki strijelac: Pedro Rodriges (Foto: Beta/AP)

Stvar je završio Lionel Mesi golom iz penala u 29. minutu, nakon prekršaja nad Seskom Fabregasom.

Barsa je rekordnom, 11. vezanom pobjedom, uvećala prednost na vrhu tabele na tabeli na 11 bodova, jer je Atletiko Madrid remizirao na gostovanju Majorki (1:1).

"Kolčonerosi" su poveli golom Garsije u 72. minutu, ali je u 87. izjednačio Kevin.

Ranije danas, Real Madrid je savladao Real Sosijedad sa 4:3, iako je preko 70 minuta imao igrača manje.