Kavani oduvao Romu, porazi Juventusa i Fiorentine

Edinson Kavani, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 06.01.2013. 22:18h

U posljednjem meču 19. kola Serije A, Napoli je oduvao Romu - 4:1.

Fenomenalan je bio Edinson Kavani, koji je sa tri gola doveo svoj tim do 3:0. Smanjio je Pablo Osvaldo, da bi Kristijan Mađo potpisao ubjedljivu pobjedu u 90. minutu.

Sampdorija je priredila senzaciju - tim iz Đenove je usred Torina savladao Juventus sa 2:1.

„Stara dama” je povela golom Sebastijana Đovinka u 24. minutu iz penala, a gosti su u 32. ostali bez Berardija, koji je dobio drugi žuti karton.

I pored toga, Samp je izjednačio preko Marka Ikardija u 53. minutu, a u 61. je Antonio Konte poslao na teren Mirka Vučinića umjesto Paola de Ćeljea.

Kiksala je i Fiorentina, koja je na „Artemio Frankiju” doživjela šamar od Peskare (2:0). Stevan Jovetić i Stefan Savić su odigrali po 90 minuta za domaće.

Milan je na svom terenu savladao posljednjeplasiranu Sijenu (2:1) i zadržala priključak za vodećima.

Golove za Milan postigli su Bojan Krkić u 67. minutu i Đampaolo Pacini u 80. iz penala.

Utješni pogodak za goste je postigao Mikele Paolući u 87. minutu.